atleticky klub cadcaAtletický klub Žabka Čadca vznikol na konci uplynulého roka. Na majstrovstvá SR v cezpoľnom behu v Dubnici nad Váhom dosiahli športovci v rámci Slovenska top výsledky.

Športový klub Žabka Čadca dosiahol na konci roka ďalší svoj cieľ, ktorým bol vznik nového športového klubu Atletický klub Žabka Čadca. Ten sa hneď predstavil na Majstrovstvách SsAZ v cezpoľnom behu v Žiari nad Hronom. "Hneď pri svojom prvom štarte v kategórii starší žiaci sa Matej Mareček stal víťazom na trati 1,5 km s časom 4:46 a tým sa stal majstrom SsAZ v cezpoľnom behu.

zabka atleticky klub 002Jakub Šuška dobehol na 2. mieste, 4 sekundy za víťazom v čase 4:50 a s titulom vicemajstra. V kategórii mladší žiaci dobehol Matej Tuchyňa na trati 1 km v čase 3:25 na výbornom 4. mieste. V kategórii najmladších žiačok Zuzana Marečková na trati 0,5 km v silnej konkurencii, nepredvídateľných okolnostiach na štarte pri páde súperky dobehla len 6 sekúnd za víťazkou na 9. mieste v čase 1:44," informuje mesto Čadca.

Úspech na Majstrovstvách SR

V  závere roka sa športovci zúčastnili aj na Majstrovstvách SR v cezpoľnom behu v Dubnici nad Váhom, kde zverenci dosiahli v rámci Slovenska top výsledky. Na pretekoch sa zúčastnilo až 600 pretekárov.

Mesto Čadca uvádza: "Ako prvá išla v mladších žiačkach Zuzka Marečková, ktorá pretekala v kategórii aj s o 2 roky staršími a zo 101 pretekárok bola 29. a neoficiálne medzi svojimi rovesníčkami 4.

zabka atleticky klub 004

Najväčší úspech dosiahol na trati 1,5 km medzi mladšími žiakmi Matej Tuchyňa 4.miestom zo 70-tich pretekárov, kde ho len 4 sekundy delili od 3. miesta (5:24). Matej Mareček a Jakub Šuška na 3 km trati v kategórii starší žiaci skončili v top 10 z vyše 50-tich pretekárov. Jakub na 10. mieste (10:34) a Matej nakoniec 6. (10:25), keď viac ako polovicu pretekov bojoval o medailu."

autor: redakcia