hasici pamiatka zosnulychČlenovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa v týchto dňoch navštívili miesta posledného odpočinku svojich zosnulých členov.

V tento týždeň Sviatku všetkých svätých a pamiatky zosnulých - členovia Dobrovoľného hasičského zboru Korňa sa v malých skupinkách presúvajú na miesto posledného odpočinku našich zosnulých členov. Podľa slov predsedu DHZ Korňa p. Smažáka, i v tých časoch pracovali bez nároku na odmenu, pracovali v prospech nás všetkých. V časoch neľahkých, v časoch povojnových, v čase biedy a hladu boli ochotný obetovať svoj voľný čas, svoje financie a najmä svoje vedomosti a priložili ruku k dielu.

hasici pamiatka zosnulych v2

Okrem iného vychovali aj následné generácie pracovitých, poctivých a dobrých ľudí – začo im patrí obrovská vďaka a poďakovanie, veď aj my sa niekedy pominieme a bude veríme naším nástupcom, že naše poslanie udržia, budú ho zveľaďovať a vychovajú ďalšie generácie. Úprimné poďakovanie patrí zúčastneným a Marianke a Janke za prípravu prírodných venčekov na hroby.

hasici pamiatka zosnulych v1

Poslanie dobrovoľného hasiča spočíva už v našom slogane: „Bohu cťou, národu prácou, blížnemu pomocou“, zastavme sa na chvíľočku v tomto uponáhľanom živote, zapáľme sviečku, pomodlime sa a len v dobrom zaspomínajme na našich blízkych zosnulých. Mnohokrát ďakujeme Vám...

Rastislav Fatura DiS.
veliteľ

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: