krasnanska desiatkaDruhá novembrová nedeľa sa v Krásne niesla v znamení 36. ročníka cestného behu Krásňanská desiatka. Športovému zážitku nestálo v ceste ani nepriaznivé počasie.

10. novembra 2019 sa na štart na 36. ročníku Krásňanskej desiatky postavilo 185 bežcov. Preteky odštartoval výstrel zo stredovekého diela patriacemu historickému spolku sv. Šebastiána. Počasie bežcom príliš neprialo, no ani to im nebránilo, aby si preteky užili. Rekord s časom 0:30:52 sa síce nepodaril prekonať, a tak je tento čas stále motiváciou pre bežcov na budúcich ročníkoch.

Celkovým víťazom sa stal Marek Krišica s výsledným časom 0:34:56,5, reprezentant bežeckého klubu Jablunkov. I tento rok sa pretekalo v kategórií najrýchlejších krásňancov, reprezentujúcich TJ Tatran Krásno nad Kysucou. Konal sa i 7. ročník Krásňanskej Mini desiatky, ktorú zorganizovala Základná škola Krásno nad Kysucou.

krasnanska desiatka 2

Poďakovanie mesta Krásna patrí všetkým sponzorom, divákom a samozrejme samotným bežcom za účasť. Budúcoročný beh sa bude konať 8. novembra 2020.

Výsledky 36. ročníku Krásňanskej desiatky>>

autor: redakcia
foto: E. Koprna, R. Kuljovský

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: