trojmedzie lavkaDlhoočakávaná montáž novej lávky, ktorá spája obec Čierne a poľskú Gminu Istebná sa konala 12.11.2021.

V piatok 12.11.2021 sa montovala nová turistická lávka spájajúca obec Čierne a poľskú Gminu Istebná. O tom, že išlo o očakávanú udalosť niet pochýb - stará lávka musela byť ešte v roku 2016 z bezpečnostných dôvodov demontovaná.

Trojmedzie navštevujú turisti zo Slovenska, Poľska i Českej republiky. Nová lávka má za cieľ opäť zaujímavé miesta a podporiť ďalší rozvoj turistického ruchu. "Okrem novej lávky pribudne aj nový náučný chodník alebo lepšia cestná infraštruktúra okolia Trojmedzia," hovorí starosta obce Čierne Pavol Gomola.

Vizualizácia sa stava realitou

Architektom mostu je Ing. Arch. Viktor Mikovčák. O projekte uvádza:

"Most je citlivo osadený do prírody, neruší ju a plní svoju funkciu. Prechod cez strž je nevybudovaný a komplikovaný chodník. Most preklenie dolinu a vytvorí požadovaný efekt.

most trojmedzie vizualizacia2

most trojmedzie vizualizacia1

Podlaha bude pororošt, čím sa zvýši efekt vnímania výšky a zároveň sa stane bezúdržbový voči snehu s nemennou výškou zábradlia, ktoré tvoria priamo nosníky. Nosníky sú lepené z jedlového dreva, impregnované a budú chránené oplechovaním, čím sa ich životnosť zvýši ako u kostola z jedlí na Hrčave."

autor: redakcia
foto: S. Mikovčák

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: