bezkovanie husarikDnes 4.2.2022 bola v pláne úprava úseku z Husáriku na Jakubovský vrch, úsek už môžete využívať.

Bežkári sa už môžu pripravovať na víkend. V priebehu dnešného dňa 4.2.2022 sa upravila trasa z Husárika na Jakubovský vrch. O úpravu na Beskydsko-Javorníckej magistrály sa stará OZ Husárik v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom.

husarik bezky2OZ Husárik ďalej informuje o plánovaných úpravách

4.2.2022 plánovaná úprava úsekov:

-Melocík - Kasárne - Stratenec
-Melocík - Semeteš

7.2.2022

-Semeteš - Husárik

"Prosíme vás, milí bežkári o trpezlivosť a pochopenie. Plán úpravy sa môže zmeniť (týka sa najmä úseku na Husárik). Tešíme sa na vás v sobotu na Melocíku," uvádza OZ Husárik.

Ďalšie upravené trasy na Kysuciach

Upravená je Bystrická lyžiarska magistrála, obľúbená bežecká trasa po trase Bystrickej cyklomagistrály.

"Opäť sa podarilo strojovo upraviť bežkárske stopy na celom úseku cyklotrasy. Fanúšikovia bežeckého lyžovania sa tak môžu z Krásna nad Kysucou vydať buď smerom na Oščadnicu, smerom na Dunajov, alebo po Bystrickej cyklomagistrále do obce Nová Bystrica. Prosíme peších návštevníkov cyklotrasy, aby sa chovali ohľaduplne a nevstupovali na upravenú bežeckú stopu, nech si môžeme bežkárske trate užiť naplno a čo najdlhšie. Športu zdar!" informuje Krásno nad Kysucou.

Obec Oščadnica informuje: "Aktuálne pre Vás Obec Oščadnica zabezpečuje úpravu bežkárskej stopy od Nižného konca (betonárky) po hrebeni ku chatám pri hornej stanici lanovky Dedovka. O úprave trate smerom na Čadečku Vás budeme informovať. Prosíme "skútristov", ale aj peších, aby neničili takto upravenú stopu. Miesta v prírode je dosť, stačí sa vzájomne rešpektovať."

bezkovanie oscadnica

Mesto Čadca: Dobrovoľníci s podporou Občianskeho združenia Čadečka v pohybe pravidelne upravujú trať v mestskej časti Čadečka. Základný okruh má 7 km, Bukovský okruh 12,5 km. Je možné parkovať až na troch parkoviskách; hlavným východiskovým a orientačným bodom je Krčma múzeum.

Skalité: Obec má upravenú trať na bežky v SKI Skalité – Serafínov, kde je upravený 1,5 km osvetlený okruh. Trať je osvetlená každý deň od 16:30 do 21:00 hod. V obci je aj verejné klzisko v centre obce za zdravotným strediskom do 21:00

bezkovanie skalite

autor: redakcia
foto: OZ Husárik, Skalité, Krásno nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: