kosela sutaz regio kysuceSpoznajte osady, odfoťte sa v nich a zapojte sa do súťaže. Zapojiť sa môžete do 15. októbra 2022.

Súťaž, v ktorej môžete vyhrať krojovú košeľu vytvorila Organizácia cestovného ruchu Kysuce, jej cieľom je motivovať turistov k návšteve osád. Čas beží, zapojiť sa môžete už len do 15. októbra 2022. Počas víkendu by malo priať počasie, preto vás pozývame na spoznávanie nášho regiónu. Inšpiráciou vám môže byť výber 39 najkrajších osád.

Pozrite si aj naše tipy.

Biely Kríž, Klokočov

Biely Kríž, Klokočov - osada ležiaca na hranici s Českou republikou (obcou Staré Hámry) je opradená mnohými legendami.


Trnkovci, Marťákovci, Petránky

Trnkovci, Marťákovci, Petránky. Na trase Javorníckeho chodníka, vedúceho hrebeňom Javorníkov od Makova po Čadcu, nad obcou Zákopčie, sa nachádza horská osada Petránky. Dostaneme sa do nej cez Trnkovcov a Marťákovcov.

 


Kukoľanka v Rakovej

Osada Kukoľanka v Rakovej. Zaujímavosťou osady Kukoľanka v miestnej časti Korcháň, nachádzajúcej sa na červenej turistickej značke, je nová zvonica z roku 2013, ktorej zvon pochádza z obdobia po prvej svetovej vojne.


U Haladeji v Oščadnici

Osada U Haladeji v Oščadnici - krásne chalúpky pod Veľkou Račou. Osada je na kopci nad časťou Laliky, neďaleko dolnej stanice lyžiarskeho vleku (občerstvenie). Z parkoviska je to krátka vychádzka, ktorá ponúka pekné dreveničky, výhľady a kaplnku.


Greguše v Makove

Romantická osada Greguše v Makove. Romantická horská osada tesne pod hrebeňom pohoria sa môže pochváliť objektmi ľudovej architektúry (už chalupársky upravenými), ale aj zaujímavou zvonicou, či umeleckým dielom.

Súťažte o krojovú košeľu

V súťaži môžete vyhrať krojové košele - pre muža alebo ženu s možnosťou výberu veľkosti (S, M, L, XL), Turistický atlas Slovenska, propagačný balíček.

Pravidlá súťaže sú jednoduché

Stačí sa odfotiť v piatich osadách a vyplniť súťažný formulár na webe www.regionkysuce.sk.

Súťaž trvá do 15. 10. 2022 (vrátane). Vyhodnotenie súťaže do konca októbra na webe www.regionkysuce.sk

Projekt je realizovaný s finančnou účasťou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: