vylet na chotarny kopec1Niekedy sa vám nechce ísť na dlhú túru, postačí vám aj kratšia, nenáročná prechádzka niekde po okolí. Vybrali sme si preto trasu z Husárika na Chotárny kopec.

Pre obyvateľov Čadce je ideálne vybehnúť si na kávičku napríklad do hotela Husárik. Keďže bolo krásne, slnečné nedeľné popoludnie, vybrali sme sa len tak na "prechádzku" s tým, že potom sa rozhodneme, či sa pôjdeme prejsť aj niekde do okolia alebo ostaneme len na Husáriku.

hotel husarik

Autom sme vyšli až hore pod Husárik, kde sme ho nechali zaparkované. Bola krásna nedeľa, dali sme si najskôr kávičku a rozhodovali sme sa, čo s príjemným popoludním. Keďže by to bola škoda nevyužiť, rozhodli sme sa, že pôjdeme popozerať okolie.
grecovciVybrali sme sa hore po ceste ponad hotel, kde sme prechádzali pomedzi chatky, v ktorých trávili miestni nedeľné popoludnie. Cesta je tam štrkovitá, široká, takže sa išlo veľmi dobre. Napriek tomu, že sme boli už na poľnej ceste, obiehalo nás veľa osobných automobilov, dodávky, motorky... Dostali sme sa na na vrch Grečovci, odkiaľ sa môžete rozhodnúť podľa fyzickej kondície, času, chuti a počasia v pokračovaní trasy. Ďalej po červenej sa dostanete na Vojtov vrch, Črchľu a Chotárny kopec. Po žltej sa dá ísť aj do obce Zákopčie. Vybrali sme si Chotárny kopec.

Cesta nám ubiehala príjemne, mali sme čas poobzerať si okolie. Keď budete dobre pozerať, pomedzi stromy uvidíte mnohé chatky či bývalé usadlosti.

hotel husarik kaplnka

Nazreli sme aj do kaplnky stojacej pri ceste. Kúsok vyššie sme narazili na inú, malú kaplnku, kde bol aj smerovník na Vojtovské sedlo - studňa.

Cesta pokračovala v rovnakom duchu - hlinito-kamenistá, občas nejaká mláka po predchádzajúcich výdatných dažďoch, ale nič, čo by ste s ľahkosťou nepreskočili. Dostali sme sa na vrch Črchľa, ktorý je vo výške 885 m.n.m

crchla kopec kysuce

Odtiaľ je to už len na skok na Chotárny kopec.

Na Chotárnom kopci si môžete oddýchnuť. Všimli sme si, že sa tu pripravujú nové lavičky, takže ak pôjdeme nabudúce, budeme si mať aj kde sadnúť :-)
Zbehnite ešte pár metrov dolu po cestičke a otvorí sa vám krásny výhľad na dolinu od Krásna nad Kysucou do Dunajova a v pozadí uvidíte Malú aj Veľkú Fatru.

panorama vyhlad kysuce

Cesta späť trvala kratšie, keďže sme šli prevažne dole kopcom. Mala som čas odfotiť aj okolitú prírodu a krásne zakvitnuté horské lúky. POZOR, nezabudnite sa po návrate domov poriadne prekontrolovať, aby ste si nedoniesli neželaného návštevníka akým je kliešť.

panorama nad cadcou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: