pyzamova turistika 005Dňa 16.7.2022 v sobotu usporiadal ŠKT KNM Večerné turistické pyžamové stretnutie. Bola to taká krátka zdravotná prechádzka okolo rieky Kysuca pred spánkom, aby sa nám lepšie spalo.

Stretli sme sa pri Radolsko Kysuckom moste. Tu na tomto mieste je pekná sklenená fotografia – tabuľa s pohľadom na starý kovový most cez rieku Kysuca, most ktorý nemecký vojaci vyhodili do vzduchu. Tiež je tu pekná kovová replika tohto mostu.

pyzamova turistika 003

Začíname z tohto miesta v pyžamách okolo obchodu Lídl, potom po hrádzi okolo rieky smerom k lávke do Budatinskej Lehoty, tu na lávke sa fotíme. Pokračujeme po hrádzi smerom ku Povinskému mostu. Pozeráme na výstavbu nového sídliska na Kamencoch. Zastavujeme pri peknej soche p. Márie ktorá tu bude ako ochrankyňa tejto zástavby, tiež sa tu fotíme a postupujeme k Povinskému mostu, ale tu odbočujeme v ľavo a smerujeme k Lipke pri železničnom priecestí. Zastavujeme sa pri malom bufetíku kde sa občerstvujeme a robíme si fotky s účastníkmi v pyžamách. Vola sa : Zástavka pod Lipkou. Tu si môžete dať občerstvenie ako štrúdľa, podlizník ,hranolky..., ale aj pivko a iné dobroty, no je to tu fajn. Vládne tu dobrá nálada, aj ostatní návštevníci si robia s nami pyžamistami fotky.
Pomaly prichádza večer, pribúda mráčikov – rumburáčikov a stmieva sa, postupne sa lúčime a odchádzame domov. Bolo fajn o rok možno opäť, už teraz sa teším !!!


ŠKT KNM Teodor Bráciník

 
 
Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: