pyzamove stretnutie v26.8.2023 v sobotu usporiadal ŠKT KNM druhý ročník pyžamového stretnutia turistov a ich priateľov. Stretnutie sme začali o 17:00 hod. pri Dome kultúry od parku v Kysuckom Novom Meste.

Postupne sa schádzame, prezliekame sa do nočných úborov a poďme smerom k Lipke za mestom po trase: po Belanského ulici, okolo dolného Mariánskeho kostola, ďalej cez námestie Slobody, okolo horného Jakubovského kostola. Tu sa obnovuje strecha - plech na celej veži a asi aj celé opláštenie celého kostola.

pyzamove stretnutie 004

Fotíme sa na lavičke lásky a postupujeme cez Kamence postupne po ceste k Lipke za mestom, pri železničnom priecestí pri rýchlom občerstvení - Zástavka pod Lipkou. Tu máme konečnú. Majitelia nás uvítali a každému účastníkovi ponúkli zadarmo malé občerstvenie, čo nás príjemne osviežilo a prekvapilo v tom horúcom počasí, začo chceme všetci poďakovať.

pyzamove stretnutie 005

Vyhodnotili sme aj krásne nočné úbory. Samozrejme vyhral Spolok neorganizovaných turistov Kysúc pod vedením Vladka Húšťavu, ktorí mali jednotné pyžamové úbory – pyžamá, v počte štyroch pyžamistov. Celkové sa nás stretlo 13 účastníkov a pyžamá boli všelijaké, ale pekné!!!. Zdravotnú prechádzku za účelom dobrého a zdravého spánku v noci o celkovej dĺžke cca 2,5km + cesta späť, nám spríjemnil náš malý spevák Jarko Labuda - budúci Pavarotti viacerými pesničkami ako napr.: Otčina moja atď. Nádherný spev a zážitok. Potom sa pridali k spevu aj malé deti, radosť pozerať a počúvať.

pyzamove stretnutie 012

Posedeli sme v príjemnom prostredí pod Javorníckmi kopcami, pokecali, pospomínali na pekné zážitky najmä z turistiky a bežného života a hlavne sme sa usmiali, niektorí skoro od smiechu sa popraskali. Veľa neznámych ľudí sa tu s nami pofotili a potešili, veď kedy takých ,,milých bláznov zas stretnú´´. Po ceste sa na nás niektorí ľudia pozerali ako na utečencov z nejakého ústavu, ale žiť s humorom a srandou je krajšie a ľahšie.

pyzamove stretnutie 018

Tak sa potom aj lepšie zaspáva. Pomaly sa stmievalo a pozdravil nás aj mesiac na večernej oblohe a tak sa pomaly rozchádzame a šup do postele s pekným večerným zážitkom. Verím že o rok sa stretneme opäť.

ŠKT KNM
Teodor Bráciník (Pampúch)

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: