bezkarske okruhy15 1 2021 IMG 5442Kysučanov vídať na bežkách stále viac. Vysoká nad Kysucou Vás pozýva na niektorý z troch jedinečných bežkárskych okruhov priamo vo svojej obci.

 

Prvý okruh

nájdete nad centrom obce. Začína sa ihneď za železničným prejazdom na ceste na Vrchrieku a pokračuje smerom do centra. Na okruh sa najpohodlnejšie dostanete priamo z parkoviska pri kostole sv. Matúša, ponad ktoré trať prechádza a kde môžete prípadne i odparkovať svoje auto.
Nájdete na ňom rovinky, ale i stúpania a klesania. Užijú si ho hlavne vášniví bežkári nakoľko okruh meria približne 13km!

Okruh 1

Druhý okruh

nájdete v miestnej časti Nižný Kelčov.. Okruh vedie po rovine Kelčovských lúk a je dlhý 2,5 km. Ak prídete autom, kľudne zaparkujte na odhrnutej ploche pred autobusovou zastávkou smerom do Vyšného Kelčova či pred pohostinstvom, s bežkami prejdite pár krokov na železničnú zastávku Nižný Kelčov, kde okruh začína a hor sa do stopy ...

A to najdôležitejšie - okruh môžete bezpečne absolvovať i večer s čelovkou.

Okruh 2

Tretí okruh

je určený predovšetkým detským bežkárom a nachádza sa v areáli ZŠ s MŠ E. A. Cernana. Všetky deti si na ňom môžu vyskúšať čaro bežkovania a vybudovať si tak pozitívny vzťah k tomuto krásnemu športu. Jeho dĺžka je cca 200m.

Za realizáciu bežkárskych okruhov a ich údržbu obec Vysoká nad Kysucou ďakuje pánovi Miroslavovi Zemanovi, DHZ Vysoká nad Kysucou a spoločnosti ESTOR Building s.r.o za zapožičanie „stopára“.

Okruh 3

Po dlhom čase prišla zima a nie je treba nad ňou hromžiť, ale si ju užiť!

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: