krajom drotarie 2022Napriek daždivému počasiu, ktoré panovalo v sobotu 7. mája 2022 sa to po príchode vlaku o štvrť na deväť pred Obecným úradom vo Vysokej nad Kysucou zahemžilo turistami, ktorí prišli na 22-hý ročník medzinárodného turistického pochodu Krajom Drotárie.

Na dve dĺžkou rozdielne trasy, sa vydala takmer stovka turistov. Aj napriek nepriaznivému počasiu sa ich vybralo viac ako šesťdesiat na tú dlhšiu - 16 kilometrovú, ktorá viedla z centra obce cez Červenú hlinu ku kaplnke sv. Anny na Kýčere a odtiaľ cez osadu Slončíkovci do Vyšného Kelčova. Ostatných, ktorí si na 16 km trasu netrúfali, zaviezol autobus na štart do Vyšného Kelčova. Z Vyšného Kelčova cez Skalu, chatu Kmínek, Volarskú a Huslov do cieľa na Nižnom Kelčove už bola trasa spoločná. Cieľ oboch trás bol v pohostinstve pána Lajčáka.

krajom drotarie 2022 003

Slniečko, ktoré sa po daždi zase ukázalo už len vyprevádzalo spokojných turistov na spiatočnú cestu..

krajom drotarie 2022 004

A na záver jedna perlička: podobne ako za posledných 16 rokov (okrem vlaňajšieho ročníka, keď sa nemohlo cestovať nielen medzi okresmi, ale ani medzi susednými štátmi) aj tohto roku boli zahraniční turisti v presile (PTTK + KČT : KST 52:46) o čo sa zaslúžili turisti z PTTK Žywiec, ktorých pricestovala rovná päťdesiatka.

Anton Opial
Fotografie Elena Flašíková

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: