bike park snowparadise velka racaJazdu na bicykli či na horských kolobežkách si môžete užiť v Bike Parku v Snow Paradise Veľká Rača.

V Bike parku si môžete vybrať spomedzi piatich farebne vyznačených tratí, ktoré majú celkovú dĺžku až 10,6 km. Trate sú rozdelené podľa náročnosti, na svoje si preto prídu skúsení jazdci aj rodiny s deťmi. Na náročnejších traťách sú aj klopené zákruty, umelé skoky a vlny. Na trati Family si zase zajazdíte na horských kolobežkách.

K "Štartu" tratí vás vyvezie štvorsedačková lanovka v Dedovke. Okrem tratí stredisko ponúka aj množstvo iných atrakcií

bike park snow paradise trasy


Trate

Enduro - červená trať
K trati sa dostanete tak, že sa najskôr vyveziete na vrcholovú stanicu v Dedovke a odtiaľ budete pokračovať 650 m k ďalšej lanovke nazvanej Marguška. Práve tu má trať Enduro svoj začiatok. Je určená skôr pre skúsených jazdcov, pretože obsahuje mnoho klopených zákrut, drevených prekážok a skokov.
Náročnosť: stredná až vysoká
Dĺžka: 2000 m
Prevýšenie: 337 m


Downhill Pro - čierna trať

Najnáročnejšia z piatich tratí má takisto svoj začiatok na Marguške a rovnako obsahuje množstvo prekážok, skokov a zákrut. Je vhodná na organizovanie pretekov alebo tréningových kempov pre skúsených pretekárov.
Náročnosť: vysoká
Dĺžka: 1800 m
Prevýšenie: 337 m


Free ride - modrá trať

Táto trať vedie od Dedovky po lesnej ceste až k dolnej stanici lanovky. Ide o stredne náročnú trať, ktorú si užijete aj ak nepatríte k skúseným jazdcom.
Náročnosť: stredná
Dĺžka: 1400 m
Prevýšenie: 314 m


Family - zelená trať

Najjednoduchšia trať neobsahuje prekážky ani náročné zoskoky, je preto vhodná aj pre jazdu na horských kolobežkách. Tie sú k dispozícií na vrcholovej stanici lanovej dráhy Dedovka. Vedie od vrcholovej stanice lanovky Dedovka po jej dolnú nástupnú stanicu.
Náročnosť: Nízka
Dĺžka: 1700 m
Prevýšenie: 314 m


Mountain - žltá trať

I táto trať je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Je zároveň najdlhšia a rovnako začína na vrcholovej stanici lanovky Dedovka.
Náročnosť: Nízka
Dĺžka: 3700 m
Prevýšenie: 314 m

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: