snowparadise velka raca 2022 v3V lyžiarskom stredisku Snowparadise Veľká Rača Oščadnica aktuálne pripravujú zimnú sezónu 2022/2023.

"Aktuálne prebiehajú údržby a revízie lanových dráh, vozového parku ako aj zasnežovacích systémov, tak aby sme boli schopní zahájiť zimnú sezónu. Rovnako finišujeme s prípravami kalendára sprievodných akcií, kde sa lyžiari aj nelyžiari môžu tešiť na obľúbené akcie, ktoré už počas tejto zimy budú prebiehať bez obmedzení spôsobenými ochorením covid-19," informuje Patrik Sučik z marketingového oddelenia Snowparadise Veľká Rača Oščadnica.

Predpredaj sezónnych skipasov prostredníctvom webu už majú spustený.

snowparadise velka raca 2022

Jednou z vecí, ktoré trápia všetkých v posledných mesiacoch je to, že nevieme aké budú ceny energií. Vzhľadom na neistú situáciu sa preto objavili obavy, či naše top stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica otvorí sezónu. P. Sučik nám odpovedal, že zimná sezóna nie je ohrozená.

snowparadise velka raca 2022 v2

Majitelia chát hodnotia sezónu

Jednou z prenajímateľov v Oščadnici je Iveta Michalíková, ktorá sa nám vyjadrila aj k letnej sezóne. Podľa jej slov mávajú chatári na Kysuciach dobrú návštevnosť. Zima však podľa nej býva v posledných rokoch horšia - kedysi to bolo naopak. Na otázku aké sú zmeny v preferencii turistov na Kysuciach nám povedala: "Ľudia chcú stále viac. Majú záujem o bicykle, chceli by väčšiu plynulosť na našich cyklotrasách, aby nemuseli chodiť po bežných cestách kde je väčšia doprava. V zime rastie popularita skialpinizmu."

Sezónu pre nás zhodnotil aj Radovan Jakuš, ktorý prenajíma svoje dreveničky v Korni. Potvrdil, že je záujem o ubytovanie na Kysuciach aj keď predpokladá, že penzióny a hotely to majú ťažšie. Taktiež povedal, že v jeho prípade je najväčší záujem od bývalých zákazníkov a návštevníkov, ktorí sa opakovane vracajú na miesta a zariadenia, ktoré si obľúbili.

autor: redakcia
foto: Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: