skialpinizmus velka raca oscadnica

Skialpinizmus je zimný šport, ktorý je vo svete a aj na Slovensku čoraz viac populárnejší. Aj v Snowparadise majú skialpinisti veľa možností, ktoré však majú svoje pravidlá.

V stredisku sú k dispozícii tri vytýčené výstupové trasy v celkovej dĺžke cca 4300m. Možnosť výstupu je z lokalít Dedovka a Lalíky. Všetky tieto trasy sú vyznačené na mape strediska. Kvôli všeobecnej bezpečnosti je veľmi dôležité dodržiavať pravidlá skialpinizmu. Radi by sme pripomenuli, že je zakázané vstupovať na skialpinistické trasy a zjazdovky od 16:30 – 08:30. Hrozí totiž nebezpečenstvo úrazu káblami snežných diel a ratrakov, ktoré v tom čase upravujú zjazdovky.

V požičovni, ktorá sa nachádza priamo pri lanovke v Dedovke, si môžete zapožičať kompletnú skialpovú výstroj (lyže, lyžiarky, pásy, palice).

V ponuke sú kvalitné lyže Cassiar a Ushi od značky DPS, ktorá je technologickým lídrom v konštrukciách lyží. Firma DPS používa v konštrukciách lyží karbónové vlákna a najpokrokovejšie letecké materiály. Cieľom je vyrábať lyže, ktoré sú ľahšie, pevnejšie a výkonnejšie ako bežné sklolaminátové a kovové lyže.

Požičovňa je otvorená denne od 08:30 do 16:30 h. a na večernom lyžovaní od 17:30 do 20:45 h.
Cena za požičanie skialpovej výstroje: 1deň/ 36€ , 2dni/69€, 3dni/98€,…
Kontakt: +421 903 384 730

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať