okruh rakova cadca 002Vyberte sa na výlet - Peter Kultán opisuje pekný okruh s krásnymi výhľadmi na všetky svetové strany.

Túto nedeľu sme začali trasu v Rakovej na zákopeckej ceste pri strelnici. Pokračujeme smer Zákopčie a pred jeho tabuľou odbočíme vľavo na asfaltovú cestu, ktorá stúpa po južnej strane Briavy cez osadu u Harvanov až do osady Grečovci. Napojíme sa na červenú značku, ktorá vedie celým hrebeňom Javorníkov smerom na Vojtov vrch. Prechádzame okolo pekne zrekonštruovanej kaplnky v osade Murčovci.

Prichádzame na Vojtov vrch kde sa stretlo zopár skalných turistov na rozlúčku s turistickou sezónou. Stretneme sa aj s najznámejším turistom na Kysuciach s p. Milanom Tomanom. Je čas obeda a preto využívame oheň na opečenie špekáčikov a zaženieme hlad.

Spiatočná cesta vedie cez Kýčeru na Široké-Ďaleké. Tu sa rozchádzame. Časť schádza do Čadce a časť cez Rieku do Krkoškovcov a cez Vartovku na štart našej dnešnej trasy ku strelnici. Je to pekný okruh s krásnymi výhľadmi na všetky svetové strany. Trasa má dĺžku okolo 20 km.

autor a foto: Peter Kultán

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: