naucny chodnik kysucke nove mesto 1Cestou náučným chodníkom sa dozviete o historických budovách, meštianskych domoch, kostoloch a ďalších zaujímavostiach.

Kysucké Nové Mesto sa môže pochváliť už tretím náučným chodníkom. Ten najnovší vedie cez historické centrum a informuje o historických a kultúrnych pamiatkach v meste. Chodník je dielom OZ Sytev. Začína na ulici Belanského (Klub 75) a pokračuje cez mesto - zahŕňa v sebe historické budovy, meštianske domy, kostoly a iné pamiatky.

naucny chodnik kysucke nove mesto 5

"V rámci nášho projektu sme spolu s dobrovoľníkmi osadili na historické miesta kovové tabuľky so základnými informáciami v slovenskom a anglickom jazyku a taktiež QR kódom, cez ktorý si môžu ľudia načítať viac informácií na webovej stránke.

V spolupráci s mestom Kysucké Nové Mesto, mestskou knižnicou a Kysuckým múzeom v Čadci aktualizujeme dostupné informácie na webovej stránke www.sytev.sk," informuje OZ Sytev.

naucny chodnik kysucke nove mesto 6

naucny chodnik kysucke nove mesto 6

"Ďakujeme Kysuckému Novému Mestu za spoluprácu, Mestskej knižnici Kysucké Nové Mesto, Máriovi Janíkovi a pani Mariane Lehutovej za informácie k daným miestam, ktoré budeme dopĺňať." Projekt finančne podporil Žilinský samosprávny kraj.

autor: redakcia
foto: OZ Sytev

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: