trojmedzie ozije01Trojmedzie navštevujú turisti zo Slovenska, Poľska i Českej republiky. Pred niekoľkými rokmi „dožilo“ staré premostenie, avšak už v septembri začnú obce Čierne a Gmina Istebna s realizáciou novej lávky.

Podľa našich informácií na túto turistickú atrakciu obce získali právoplatné stavebné povolenia a je možné začať s jej výstavbou. Dielo má byť dokončené na jar budúceho roku.

Tieto slová nám potvrdil aj starosta obce Čierne Ing. Pavol Gomola, ktorý vidí v novej lávke aj budúci ďalší rozvoj turistického ruchu v obci. "Okrem novej lávky pribudne aj nový náučný chodník alebo lepšia cestná infraštrukúra okolia Trojmedzia," doplnil informáciu starosta obce.

trojmedzie ozije02

S výstavbou lávky na Trojmedzie bude pre turistov vybudovaný aj nový náučný chodník z Trojmedzia na Valy. V susednej Hrčave dôjde k rekonštrukcii miestnych komunikácií v celkovej dĺžke takmer 4 km.

Spýtali sme sa aj riaditeľa Organizácie cestovného ruchu Mateja Šimášeka ako hodnotí výstavbu novej lávky na Trojmedzí. Uviedol: „Považujem to samozrejme za prínos. Trojmedzie je v atraktívnej lokalite a do budúcna budeme toto miesto viac propagovať. Či už formou podujatí alebo prípravou ďalšej infraštruktúry.“

Autor: redakcia
Foto: Obec Čierne

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: