carovna luka oscadnicaTím z Garden centra - Záhradníci.sk v týchto dňoch usilovne pracuje na unikátnej Čarovnej lúke v Oščadnici.

Garden centrum - Záhradníci.sk pre vás pripravuje unikátnu Čarovnú lúku, na ktorej budú vysadené napr. levandule či divoké červené maky. Na lúke pracujú už od jesene a v týchto dňoch finišujú s poslednými úpravami.

Lúka má rozlohu takmer 8 000 m2. Momentálne sa dolaďujú posledné detaily, Čarovnú lúku budete môcť na vlastné oči vidieť už onedlho v Oščadnici.

oscadnica carovna luka 002

oscadnica carovna luka 004

„Inšpiráciu sme našli aj na výstave Expo 2020 v Dubaji, kde boli Kysuce prezentované fotkami krásnych lúk s rôznymi kvetmi. Obrázky pôsobili natoľko upokojujúco, že sme to jednoducho museli zrealizovať.

Projekt vznikol v spolupráci s OCR Kysuce a za podpory OZ Nádej pre budúcnosť, Obce Oščadnica, Nadácie SPP a SOŠ drevárskej a stavebnej Krásno nad Kysucou. Za samotnú myšlienku vďačíme konkrétne JUDr. PhDr. Matejovi Šimáškovi, PhD. (riaditeľ OCR Kysuce) a Ing. Mariánovi Kucharčíkovi (riaditeľ Garden centrum – Zahradnici.sk),“ hovorí tím Garden centrum – Záhradníci.sk.

Pokocháte sa krásnou prírodou

Plocha bude po dokončení prác sprístupnená verejnosti ako turistická atrakcia. Budete si môcť prísť urobiť pekné fotografie alebo sa len pokochať krásou kysuckej prírody.

carovna luka oscadnica 1Inšpiráciu našli kysuckí záhradníci aj v Provensálsku

Kde nájdete Čarovnú lúku?

  • Výhodou bude aj to, že lúka leží hneď vedľa frekventovaného turistického chodníka na miestu rozhľadňu, ktorý je dobre dostupný na bicykli i pešo. Lúka je približne 400 m od areálu záhradníctva Garden centrum v Oščadnici, smerom na Krásno nad Kysucou.

„Máme vedomosť o tom, že obec Oščadnica pripravuje v rámci podpory cestovného ruchu na tejto trase nové turistické atrakcie (pripravovaný Zbojnícky chodník smerom k rozhľadni pri Kalinovom vrchu). Tešíme sa z tejto informácie a veríme, že sa toto miesto stane turisticky vyhľadávané v širšom meradle, a spoločne tak prispejeme k prezentácii regiónu Kysuce,“ dodáva tím Garden centrum – Záhradníci.sk.

Čarovná lúka bude čoskoro hotová, my sa už teraz tešíme na tú krásu.

carovna luka oscadnica 2Vizualizácia Čarovnej lúky. Takto bude lúka vyzerať po dorastení rastliniek

autor: redakcia
foto: Garden centrum – Zahradnici.sk

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: