sneznica cyklotrasaNová cyklotrasa bola otvorená v nedeľu 8.5.2022, je dlhá 17 km.

Milovníkom cyklistiky je k dispozícii nová cyklotrasa, ktorá vedie okolo obce Snežnica. V nedeľu 8.5.2022 cyklotrasu otvoril snežnický starosta Milan Hlavatý, poslanec zo Žilinského samosprávneho kraja Matej Fabšík a predseda Cykloteamu Lavína, Michal Gábor.

Matej Fabšík hovorí: "Takáto cyklotrasa je výbornou propagáciou regiónu a miestom, kde si môžeme zašportovať v prírode. Hoci ide o naozaj náročnejšiu horskú cyklotrasu, má všetko, čo má taká cyklotrasa mať."

sneznica cyklotrasa mapa

Cyklotrasa má svoju informačnú tabuľu a nový servisný cyklostojan priamo na štarte – pri zvonici v Snežnici. Má značenie modré „C“, smerové tabule, výhľady na okolitú prírodu a ponúka zaujímavostí po trase. Je dlhá 17 km s prevýšením 640 metrov. 

sneznica cyklotrasa 005

"Jej povrch tvoria horské cesty, lúky, zvážnice, krátke stojky a zjazdy. Vedie popod Veľký Vreteň, ponad Ostré a Vadičovskú dolinu, následne klesá do Kotrčinej Lúčky, odkiaľ stúpa do Zástrania a ponad Snežnickú dolinu klesá do sedla pod Brodniankou a následne až do Snežnice," dodáva M. Fabšík.

autor: redakcia
foto: M. Fabšík

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: