bezkovanie vysoka nad kysucouAk ste priaznivcom bežkovania, obec Vysoká nad Kysucou vás pozýva na niektorý z jedinečných bežkárskych okruhov.

V tomto čase „lockdownu“ nemusíte nikam cestovať a bežkovať môžete priamo vo Vysokej nad Kysucou na okruhoch, ktoré sme pre vás vytvorili!

Bežkársky okruh - Liesková

Nájdete ho nad centrom obce. Začína sa ihneď za železničným prejazdom na ceste na Vrchrieku a pokračuje smerom do centra. Nájdete na ňom rovinky, ale i stúpania a klesania. Užijú si ho hlavne vášniví bežkári nakoľko okruh meria približne 10 km! Aktuálne počasie ho však robí náročným.

okruh1

 

Bežkársky okruh - Kelčovské lúky

Tento okruh nájdete v miestnej časti Nižný Kelčov. Okruh vedie po rovine Kelčovských lúk a je dlhý 2 km. Ak prídete autom, kľudne zaparkujte na odhrnutej ploche pred autobusovou zastávkou smerom do Vyšného Kelčova A to najdôležitejšie - okruh môžete absolvovať i večer s čelovkou.

okruh2

 

Bežkársky okruh - Základná škola

Najjednoduchší okruh je určený predovšetkým detským bežkárom a nachádza sa v areáli ZŠ s MŠ E. A. Cernana. Deti si na ňom môžu vyskúšať čaro bežkovania a vybudovať si tak pozitívny vzťah k tomuto krásnemu športu. Jeho dĺžka je cca 200m.

okruh3

 

Bežkársky okruh – Pod Grúňom 

Nájdete ho na Nižnom Kelčove pod vrchom Grúň smerom do osady Škradné. Okruh má severnú orientáciu a je v tieni spomenutého vrchu Grúň vďaka čomu tu je dostatok snehu. Je dlhý cca 2,5 km a vďaka svojmu rovinatému profilu je vhodný pre deti a začiatočníkov.

okruh4

 

Bežkársky okruh – U Hadaši 

Ide o najvyššie položený bežkársky okruh v obci Vysoká nad Kysucou. Nájdete ho v miestnej časti Vrchrieka nad osadou U Hadaši v tesne blízkosti Beskydsko – Javorníckej lyžiarskej magistrály. Žiaden iný okruh na Kysuciach Vám neponúkne krajšie výhľady na Javorníky, Beskydy, Suľovské skaly či Fatru ako cca 1 km dlhý okruh U Hadaši.

okruh5


Fotografie z príprav okruhov

obec Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: