vojtov vrch 006V nedeľu 13.10. 2019 kysuckí turisti symbolicky ukončili ďalší ročník letnej turistickej sezóny. Na Vojtovom vrchu 840 m.n.m. sa za ideálneho slnečného počasia zišlo okolo 80 turistov, nielen z Kysúc, ale aj zo širokého okolia.

Prišli mladí, starí, ale najväčšiu radosť urobili naši najmenší, tentokrát aj na bicykloch, ktorí výstupové trasy na Vojtov vrch, zvládli bez väčších problémov. Peší turisti, ako aj cykloturisti sa po skupinkách, ale aj jednotlivo schádzali na vrchole zo všetkých strán. Najviac, okolo 40, ich prišlo z K N M a tí absolvovali trasu cez Kýčeru z Oščadnice. Ďalší prišli z Krásna nad Kysucou pod vedením J.Cenigu, taktiež skupina z Ochodnice vedená B. Podpleským. Ďalej prišli turisti z Rakovej, Čadce Krásna a Dunajova odkiaľ bolo tiež hojné zastúpenie,možno budúci turistický oddiel. Na lúke pod Vojtovým vrchom, pri studni čakalo malé občerstvenie. Čadčianski turisti zabezpečili tradičnú vatru na opekanie slaninky a špekáčikov, takže o teplé obedy bolo postarané. Účastníkom podujatia sa prihovoril predseda RRKST Čadca F.Žabka, ktorý všetkých srdečne privítal a oboznámil s dosiahnutými  opäť výbornymi výsledkami v Turistickom orientačnom behu (TOB) počas roka a taktiež s organizáciou ďalších vrcholových akcií „Klubu turistov Kysúc“.

Ďalšie informácie sa týkali akcií, ktoré sa v tomto roku ešte uskutočnia. Po spoločnej fotografii pri žiariacom slniečku sa rozprúdili debaty medzi turistami, ktorí sa dlhšie nevideli a kuli plány na ďalšie pekné akcie, nielen na Kysuciach, ale aj v iných kútoch Slovenska. Nálada bola ako vždy vynikajúca. Účastníci akcie dostali pamätný list s pečiatkou do svojich záznamníkov. Postupne sa všetci začali rozchádzať do svojich domovov po rôznych trasách, aby sa ešte potešili výhľadmi na okolité vrchy a krásu jesennej prírody, ktorá žiarila všetkými farbami. Tí ktorí neprišli mohli iba ľutovať, že ostali doma lebo bolo ideálne počasie, ktoré nám počas celého dňa prialo. Tohto roku boli aj panoramatické výhľady na hrebeň Malej Fatry a preto nikto neodchádzal zo spoločného stretnutia sklamaný.

vojtov vrch

Všetci majú ešte stále šancu pridať sa do stále sa rozrastajúceho kolektívu Klubu turistov Kysúc, kde sa blížime k číslu 800 organizovaných turistov a môžu využiť stále širšiu ponuku rôznych turistických akcií, už 14 kysuckých turistických oddielov a možno ďalších, kde sú vítaní nielen všetci organizovaní, ale aj rekreační turisti.

Medzi najbližšie akcie patrí, pri príležitosti 105 rokov od narodenia Viliama Galvánka, stretnutie pri rozhľadni na Marťakovskom kopci v sobotu 2.novembra 2019. Ďalej to bude tradičné „Zamykanie Kysuckej brány“ spojené so symbolickým zamykaním na vrchole Brodnianky v sobotu 17.novembra 2019, pod patronátom turistov z ŠKT-KNM.

František Žabka, predseda RR KST Čadca

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať