info tabula stanica knmVstupnú halu na železničnej stanici skrášľuje od mája 2022. Teodor Bráciník píše, ako sa k tabuli dopátral.

Kysucké Nové Mesto leží v časti Javorníkov na rozlohe cca 2597 ha s počtom cca 16500 obyvateľov. Na železničnej stanici v KNM vo vstupnej hale, ako do "vstupnej a výstupnej brány do mesta" som osadil informačnú tabuľu Javorníky – východ – KNM. Prečo?

info tabula stanica knm v2V Ľudovej škole umenia v areáli školy v záhrade pri železničnej stanici v KNM máme turisti pod smutnou vŕbou turistický smerovník. Keď tadeto chodím, tak sa vždy pozriem a skontrolujem tento smerovník, ktorý som tu osadil aj s kamarátmi značkármi. Pred necelými dvoma rokmi som tu pri kotolni školy za plotom objavil drevený stojan aj s informačnou tabuľou, ale už dosť všetko poškodené. Zrejme to malo isť na spálenie do kotolne, niekto to tam doviezol. Nikto mi nevedel nič o tom povedať. Pôvodne stál asi pri rybníku Neslušanka. Bolo mi ľúto nad takýmto osudom tejto peknej veci aj keď bola poškodená. Kamarát Jaro mi ju pomohol odviesť do pivnice. Bol som presvedčený, že ten kto ju vyrobil má minimálne ešte jednu kópiu na výmenu pre prípad poškodenia.

A tak som rozhodil informačné siete a začal pátrať po vydavateľovi, pretože informácie o vydavateľovi a zhotoviteľovi boli na tabuli nečitateľné a zničené. Pátranie bolo úspešné. Pani J. Kolembusová z CB Media ma naviedla na p. M. Ščuryovú z Vydavateľstva Magma Čadca. Spojil som sa s ňou a ona mi dala potešiteľnú správu: tabuľu má a pošle mi ju a dokonca zadarmo, aj tak sa stalo. Asi po týždni mi tabuľu doviezol šofér s dodávkou až domov. Pani Ščuryová, dodatočne móóóc pekne ďakujem, máte to u mňa!

Miest na osadenie tabule bolo viac. Nakoniec som sa rozhodol ju osadiť vo vstupnej hale žel. st., kde nebude vystavená poveternostným podmienkam a bude chránená od rôznych škodcov. Dve podobné tabule (mapy) sú tu už umiestnené a tak do tretice pribudla aj tretia vedľa, pod schody. Pomohli mi pri tom členovia - turisti ŠKT KNM. Ďakujem prednostovi stanice p. Čerňanskému, že mi umožnil tabuľu tu na stanici osadiť. A tak konečne skrášľuje vstupnú halu od začiatku mája 2022. Na tabuli sú informácie a krásne fotky o prírodných a kultúrnych zaujímavostiach mesta, kultúrnych pamiatkach, tradičné podujatia, osobnosti mesta a mapka náučného chodníka: cez Javorník chodník.

info tabula stanica knm v

Ak budete cestovať a čakať na vlak, alebo sa budete vracať z vlaku do mesta, máte možnosť si pozrieť túto peknú info tabuľu nielen pre cestujúcich. ale aj širokú verejnosť. Odporúčam..

T. Bráciník
ŠKT KNM

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: