hojdacka vychylovkaHojdačky v prírode sú veľakrát naozaj dobre ukryté. Zvyčajne o nich vie len úzky okruh ľudí, ale to len dovtedy, kým sa nezobrazí foto na sociálnej sieti. 

Keď sa niekde objaví zmienka o novej hojdačke, prepukne záujem ľudí a hľadajú lokalitu, kde sa nachádza. Na túto nás upozornil náš kamarát Tomáš.
Nachádza sa medzi Vychylovkou a Oravskou Lesnou.

hupacka vychylovka

Hojdačky sú vyhľadávané, sú aj dobrým nástrojom ako sa zabaviť počas prechádzky a motivovať sa k pohybu. Je to vyhľadávané miesto na fotenie a v tomto prípade sa ponúka aj krásny výhľad na Malú Fatru. 
Hojdačky postavené nadšencami zvyčajne nemajú dlhú životnosť. Nejedna hojdačka je obeťou vandalizmu a bohužiaľ kvôli ľuďom, ktorí si miesto pomýlia so smetiskom, sa často stáva aj miestom plným odpadkov.

hojdacka vychylovka lesna

Ak sa vydáte k hojdačkám či iným zaujímavostiam v prírode, správajte sa zodpovedne. Snažte sa nechodiť po cudzích pozemkoch, choďte po vyznačených chodníkoch. Idete na prechádzku tak nechajte auto na parkovisku. Veď nejde predsa o to, aby ste si spravili foto. Naučte sa rešpektovať prírodu a okolie a možno hojdačka vydrží o niečo dlhšie na jednom mieste.

Autor: redakcia
Foto: Tomáš a Mirka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: