13 Prvý júlový piatok  sme tradične ako každý rok časť členov TK Polom Raková a naši priatelia  zorganizovali cyklistický výlet na púť sv. Cyrila a Metóda.

 

Cyklistický výlet bola spojený s účasťou na svätej omši na Hrčave CZ. Počasie nám prialo, bolo pod mrakom a občas sa ukázalo aj slniečko. Účasť sa každý rok zvyšuje a tohtoročný počet účastníkov bol 37. Bol to taký malý pelotón. Cesta prebiehala väčšinou vedľajšími cestičkami, kde nechodí veľa aut. Pred Hrčavou sa pelotón pod najvyšším mostom v strednej Európe Valy rozdelil a časť účastníkov išla cez trojmedzie CZ-SK-PL a Javorinku PL.


Všetci sme sa stretli pri kostolíku na Hrčave. Po účasti na omši sme sa občerstvili a čakala nás náročnejšia časť na chatu Gírová. Tu prebehlo doplnenie tekutín a pokračovali sme na chatu Studeničné. Niektorí účastníci trochu cestou zablúdili, ale nakoniec sme sa tam všetci stretli. Cesta pokračovala cez Šance na Milošovú Megoňky. Odpočinuli sme si v novo postavenom altánku pri kamenných guliach. Tu sme sa rozdelili a časť smerovala cez Milošovú do Čadce a ostatní cez Korcháň do Rakovej. Všetci sme prežili pekný deň v spoločnosti priateľov a už sa tešíme na ďalší ročník.

Autori foto: Peter Kultán a Milan Hluzák.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: