prechod kysucka vrchovina 004Dňa 4.9.2022 usporiadal šport klub KNM už tradičný peší 45. ročník a 15. cykloročník tradičného prechodu Kysuckou Vrchovinou.

Traja turisti z Kysuckého Lieskovca zvládli celú tradičnú 35-tku okolo celej Vadičovskej doliny, 10 klobúkov dole pred ich výkonom, lebo v tom krásnom upršanom a nepríjemnom počasí, keď aj terén je protivný je to krásny a obdivuhodný výkon. Ale aj nepríjemné počasie ma svoje čaro a človek si všíma prírodu za úplne iných podmienok a objavuje nové a nevšedné krásy prírody, čo inokedy nevidí, ako za gýčového krásneho počasia a nás to vždy poteší.

prechod kysucka vrchovina 002

Ďalšia asi 15-členná partia sa prešla zo sedla Kotrčiná Lúčka cez Ostre, okolo Vretňa a do Radole. No a na koniec aj 4 cykloturisti sa vybrali tiež na dve trasy a to z KNM cez Povinu, s.Skríželné, Hajnice a do Radole. Dvaja zasa z KNM do osady Galiery, Hajnice a späť.

prechod kysucka vrchovina 008

Nakoniec v Radoli v pohostinstve u Mičiana sa stretáme, kde máme občerstvenie zadarmo, za čo mu ďakujeme! Všetci si vymieňame spomienky, postrehy, názory na celú tradíciu prechodu a sme spokojní. Veríme že táto akcia bude žiť ešte veľa rokov ako my turisti.

Všetci o rok zasa.

Teodor Bráciník
ŠKT KNM

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: