dom jozefa kronera staskovNáučný chodník Jozefa Kronera sa nachádza v obci Staškov, 7 kilometrov od mesta Čadca. Jeho začiatok je pri obecnom úrade, kde je možné si zaparkovať auto. Chodník prechádza okolo rieky Kysuca cez lávku k domu Jozefa Kronera, ktorý je prvou zástavkou.

Vypočujte si od miestneho sprievodcu zaujímavý príbeh o živote tejto hereckej a divadelnej legendy. V domčeku sa nachádzajú zaujímavé exponáty z hercovho života ako napríklad: kreslo, okuliare, rybárske čižmy, šálka aj soška Oscara za film Obchod na Korze, ktorú získal ako jediný Slovák.

Do domčeka je vstupné dobrovoľné. Nad domčekom sa stretnete s drevenými sochami s motívom z filmov a hier, v ktorých herec Jozef Kroner účinkoval.

Ďalej pokračuje chodník lúkami a lesom až ku kaplnkám v Jelitove a v Klíne na Múrinkovom vrchu. Cestou si môžete všimnúť bunkre z II. svetovej vojny, drevený kríž, pri ktorom si môžete oddýchnuť a občerstviť sa a pozrieť si krásny výhľad na okolie. Chodník končí pri hraniciach s moravskou obcou Horní Lomná. Tento 16 km dlhý náučný chodník môžete absolvovať pešo ale aj na horskom bicykli.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: