naucny chodnik skorcieChodník je zatiaľ vo výstavbe, doteraz sa vybudovalo šesť základných stojanov s informačnými tabuľami.

Zaujímavosti Kysuckého Nového Mesta budeme môcť spoznávať na novom náučnom chodníku. Ponesie názov Náučný chodník Škorčie a buduje ho Sytev - Mimovládna organizácia sídliaca v Kysuckom Novom Meste pracujúca na lokálnej, regionálnej, národnej a medzinárodnej úrovni. Pomoc pri jeho budovaní poskytol aj Urbariát pozemkové spoločenstvo, Ľubomír Jánoška a turisti zo ŠKT KNM. Projekt bol podporený Európskym zborom solidarity.

Chodník je zatiaľ vo výstavbe

Ako nás informoval Teodor Bráciník z oddielu ŠKT KNM, zatiaľ sa vybudovalo 6 základných stojanov s informačnými tabuľami. Zatiaľ je chodník budovaný od bývalej Dreviny v KNM, cez Skotňu, pod Červenou horou, smerom na cestu zo Škorčia, ku krížu pod Táborom a na vrchol Tábor.

"Ďalšie práce ako označenie celého náučného chodníka z východiska turistických trás od železničnej stanice - školy umenia, prípadne osadenia ďalšej tabule atď. sa plánujú na budúci rok. Turisti ŠKT KNM ochotne pomôžu aj pri ďalších prácach na peknom diele, ktoré určite pritiahne ďalších ľudí do našej krásnej kysuckej prírody v Javorníkoch," uvádza Teodor Bráciník.

Na fotkách môžete vidieť ďalšie stojany s osadenými informačnými tabuľami a zábery z výhľadne-rozhľadne takzvaného "bunkra" na kopci Vejana.

autor: redakcia
foto: T. Bráciník

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: