bystricka bezkarska magistrala 009Na Bystrickej lyžiarskej magistrále môžete počas priaznivého počasia využívať upravenú bežkársku stopu. Pokiaľ to počasie dovolí, bežecká stopa je upravená na celom úseku cyklotrasy od Krásna nad Kysucou až po Novú Bystricu.

Bystrická magistrála vedie po cyklotrase a začína v Krásne nad Kysucou prechádza cez Zborov nad Bystricou, Klubinu, Starú Bystricu až po Novú Bystricu.

bezky Bystricka magistrala

Jej dĺžka je cca 16 km a v prípade dobrých snehových podmienok je strojovo upravovaná v jednej alebo v dvoch stopách. Úpravu trasy zabezpečuje OOCR Malá Fatra. Trasa je bežkármi obľúbená tak pre rekreačných či pokročilých bežkárov, ale i úplných začiatočníkov. Nakoľko je prevýšenie na celej dĺžke iba 120 m, nemusíte sa obávať žiadnych výrazných zjazdov či stúpaní. Stačí si vybrať ten správny úsek.
V každej zo spomenutých obcí je zabezpečený prístup (autobusom i autom) a nájdete tu možnosť zaparkovať svoje auto na priľahlých parkoviskách. Magistrála vedie popri rieke Bystrica, prevažne okrajom lesa, v niektorých častiach aj cez bežné uličky v obci. Keďže je trasa prevažne v tieni "medzi stromami", udrží sa v nej sneh dlhšie. Z Novej Bystrice je možné na bežkách prejsť aj okolo vodnej nádrže, avšak táto trasa už nie je strojovo upravovaná, terén je náročnejší a je vhodná už pre skúsenejších bežkárov.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať