bukovsky pramenPri Bukovskom prameni pribudlo posedenie, ktoré je ukážkou, že aj s malým rozpočtom sa dá spríjemniť prostredie pre miestnych, ale aj pre turistov. 

Možno ste si už viacerí všimli, že pri Bukovskom prameni sa opäť vrátilo posedenie. Pôvodné doslúžilo svojmu účelu a neprežilo zimu. Mesto Čadca sa dohodlo s Organizáciou cestovného ruchu Kysuce, aby bola zaradená do aktivít organizácie aj obnova posedenia pri Bukovskom prameni. S mladým stolárom z Klokočova sa snažili vytvoriť niečo, čo pohladí oko aj dušu a hlavne bude slúžiť ľuďom dlhí čas.

  • pramen nukov cadcaBukovský minerálny prameň bol vyhlásený za prírodnú pamiatku v roku 1973. Ľudovo ho volajú aj "vajcovka". Nachádza sa v Čadci - časti Bukov, v jej údolí cca 10-15 minút pešo od tejto miestnej časti mesta. Z centra mesta Čadca sa k nemu dostanete od Tesca smerom k spomínanej miestnej časti.


Samozrejme toto nie je posledná aktivita OCR Kysuce. Pokračujeme ďalej a včas Vás budeme informovať o dokončených dielach.

Posedenie pri Bukovskom prameni je hradené z rozpočtu OCR Kysuce, ktorý je tvorený členskými príspevkami a dotáciou s ministerstva dopravy. Cena diela bola 1600,- Euro

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: