krasno bikesharingKrásňania a návštevníci mesta môžu obľúbené zdieľané bicykle využívať od 5. mája 2022.

Zavedenie bikesharingu na Kysuciach sa ukázalo ako dobrý krok. Minulý rok mohli záujemcovia využívať zdieľané bicykle v Krásne nad Kysucou, Kysuckom Novom Meste, Starej Bystrici a Zborove nad Bystricou. 

Mesto Krásno uvádza, že po zimnej údržbe môžu záujemcovia od 5. mája 2022 vyraziť do ulíc mesta na týchto zdieľaných bicykloch. "Prvý rok od spustenia si zapožičalo bicykle 678 občanov a najazdili spolu 1487,71 km," informuje mesto Krásno.

krasno bikesharing 2022 010

Zdieľané bicykle sa využívali hlavne na cestu do práce či za školy. Mapa používania hovorí, že bicykle slúžili aj na prepravu k železničnej stanici alebo za prácou do priemyselného parku, prípadne z niektorých oblastí k autobusovým zastávkam.

Mapa stanovíšť v Krásne nad Kysucou

Primátor Jozef Grapa hovorí: „Na prekvapenie ako i pochvalu užívateľov svedčí skutočnosť, že bicykle po ukončení sezóny neboli vo väčšej miere poškodené len 4 bicykle potrebovali opravu uzamykacieho systému, ktorú vykonal dodávateľ. V súčasnosti vyhodnocujeme požiadavky občanov na niektoré doplnenie stanovísk a jedno z reálnych sa javí stanovište na autobusovom nástupišti - rázcestie, kde mesačne prechádza približne 20 tis. cestujúcich.“

Depozit nie je potrebný, stačí si nabiť kredit

Tohtoročnou novinkou je zrušenie depozitu vo výške 20 eur, stačí si nabiť kredit a bicykel je k dispozícii. Spoločnosť ANTIK Telekom vám automaticky presunie vaše peniaze na kredit v aplikácii ANTIK SmartWay + navyše vám priráta 1 hodinu bonusového času, viac informácií nájdete na www.antik.sk.

autor: redakcia
foto: mesto Krásno nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: