beskydsko javornicka magistralaKým minulý rok bola bežkárska sezóna v plnom prúde, tento rok sa pre nepriaznivé počasie rozbieha pomalšie.

Župa aj napriek tomu upravuje úseky obľúbenej Beskydsko-Javorníckej bežeckej magistrály, keď to počasie a podmienky umožňujú. Už počas najbližšej soboty si pripravila pre milovníkov tohto zimného športu aj tradičný bežkársky prechod. 

Minulý rok sprevádzal nástup nového roka intenzívne sneženie, hlavne v priebehu prvých dvoch týždňov. V porovnaní s minulým rokom je v týchto dňoch snehu výrazne menej. Žilinská župa aj napriek tomu postupne upravuje trasy hlavného hrebeňa lyžiarskej bežeckej magistrály. Ratrak vyšiel do terénu aj dnes ráno smere na Kasárne a pripravuje trasu na v poradí deviaty ročník Prechodu Beskydsko-javorníckou lyžiarskou bežeckou magistrálou. Ten bude v sobotu 8. februára na trase z Melocíka na Makov Kasárne a naspäť.
Pre bežkárov je zabezpečená autobusová doprava zo Žiliny, z Kysuckého Nového Mesta a z Čadce. Registrácia účastníkov začína ráno 7.30 v reštaurácií u Melocíka. Hromadný štart je bude o hodinu neskôr.

Žilinská župa upravuje stopu z Makova - Kasární až na Husárik Slovenská stopa sa na Kasárňach napojí na českú. Vytvára tak prepojenie oboch republík po hrebeni Javorníkov v celkovej dĺžke asi 60 kilometrov.

ZSK MAGSITRALA FB COVER

Praktické informácie pre záujemcov o prechod:

Žilinský samosprávny kraj pre bežkárov zabezpečil bezplatnú autobusovú dopravu na podujatie zo Žiliny a Čadce nasledovne :

  •  odchod autobusu z autobusovej stanice v Žiline o 07:15 hod. (autobus bude pristavený na ulici 1. mája oproti autobusovej stanici v Žiline). Kontakt pre prihlásenie a rezerváciu miesta v autobuse - p. Milata - 0911 565 523
  •  odchod autobusu z autobusovej stanice v Kysuckom Novom Meste o 06:45 hod., autobus bude pokračovať do Čadce na autobusovú stanicu, odchod autobusu z autobusovej stanice  v Čadci o 07:15 hod. Kontakt pre prihlásenie a rezerváciu miesta v autobuse - p. Žabka – 0904 851 972

Odchod oboch autobusov naspäť z Melocíka do Žiliny a Čadce je naplánovaný na 16:00 hod.

  •  07:30 - 08:15 hod. bude registrácia účastníkov spojená s občerstvením v reštaurácii u Melocíka
  •  08:30 hromadný štart

V prípade nepriaznivého počasia si organizátor vyhradzuje možnosť zmeny termínu.

Prečítajte si aj: Tešíme sa na 9.ročník prechodu Beskydsko Javorníckej Magistrály.

Zdroj: ŽSK

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: