uprava beskydsko javornickej magistralyVzhľadom na priaznivé podmienky aj túto sezónu môžete naplno využívať upravované trasy hlavného hrebeňa Beskydsko - Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrály.


Tak ako aj predchádzajúcich sezónach, tak aj v sezóne 2018/2019 bola nadviazaná spolupráca so SPORT CENTROM Kohútka. Je to dôležité preto, aby sa česká a slovenská stopa vždy stretla na Kasárňach. V spolupráci s partnermi tak opäť môžete využívať medzinárodnú slovensko – českú stopu po hrebeni Javorníkov.

Základná trasa tvorí hrebeňové spojenie lokality na hranici s ČR - Makov Bumbálka a pokračuje v pohorí Vysokých Javorníkov po lokalitu Čadca - Husárik. Jej celková dĺžka je 60 kilometrov.
Na tejto trase nájdete aj tzv. Infobody, kde môžete oddýchnuť, získať najnovšie informácie o magistrále alebo získať vyhľadávané pečiatky.
Ďalšie pridružené trasy, ktoré majú charakter ako doplnkové teda pripájacie, nástupné alebo zostupné - majú celkovú dĺžku cca 42 km.

Nadšenci bežkovania sa tak môžu realizovať a užívať si zimu na bežkách. Lyžiarsky bežecký šport v oblasti pohorí Vysokých Javorníkov a Turzovskej vrchoviny Vás určite nesklame.

Aktuálne snehové správy Kysuce >>

Zdroj foto: Žilinský samosprávny kraj

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať