zraz cykloturistov oscadnica 00644. zraz cykloturistov KST 2022 sa tento rok konal v Oščadnici v dňoch 25.-29.8.2022.

Najvýznamnejšou akciou leta bol 44. zraz cykloturistov KST 2022 v Oščadnici. Obec Oščadnica ležiaca v časti pohoria Kysucké Beskydy bola hostiteľom aj 47. zimného zrazu klubu slovenských turistov a stretnutia turistických oddielov mládeže v roku 2013. Aj v roku 2018 hostila účastníkov zrazu 51. medzinárodného zimného zrazu turistov a stretnutia TOM v Oščadnici. Do tretice opäť jeden z pekných zážitkov na Kysuciach. Konal sa v dňoch 25.-29.8.2022.

zraz cykloturistov oscadnica 009

Zraz otvoril starosta obce M. Plevko, za organizačné zabezpečenie R. Kohut, vedúci cyklotrás P. Kultán a P. Kurka, vedúci peších tras F. Žabka, a riaditeľ OCR M. Šimaček. Jednotlivé cyklotrasy boli zabezpečené cyklo a pešími sprievodcami pre MTB, E-bike a cestnú trasu. Celkovo sa zrazu zúčastnilo okolo 300 účastníkov.

zraz cykloturistov oscadnica 010

Jednotlivé trasy boli pripravené nasledovné počas troch dní - MTB, E-bike a cestnú: Oščanidca – Úpratiska, Nová Bystrica . Oščadnica - rozhľadňa na Marťákovom kopci, Petránky. Oščanidca – Trojhraničie. Po Kysuckej cyklomagistrále Oščadnica - Krásno nad Kysucou múzeum - Stará Bystrica Orloj - Skanzen Vychylovka. Oščadnica – Trojhraničie. Pre pešiakov: podľa aktuálneho záujmu jedna z trás: 1/ Oščadnica - Rozhľadňa pod Kalinovým vrchom - Chaty na Rači, 2/ Oščadnica - Kaplnka Zadedová - Veľká Rača (PL), 3/ Oščadnica - Lesopark pri Kysuckej galérií - Javorské.

zraz cykloturistov oscadnica 012

Boli pripravené aj večerné podujatia, kultúrne programy, diskotéky s občerstvením a dobrou hudbou. Bohužiaľ, ako pri každom športovom podujatí sa stavajú aj nepríjemnejšie veci ako sú úrazy, aj tu sa stali 4 prípady, preto im je nutné zapriať skoré uzdravenie a opäť do prírody, tá ich ešte zrehabilituje a dolieči. Tešíme sa všetci na ďalšie takéto spoločné stretnutie v Oščadnici a ďakujeme všetkým organizátorom, ale aj účastníkom za pekný zážitok.

Teodor Bráciník
ŠKT KNM

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: