primatorsky vystup tabor 0081.9.2022 sa uskutočnil 15. ročník primátorského výstupu pri príležitosti vyhlásenia slovenskej ústavy SR v r. 1992 na vrchol Tábor v Javorníkoch.

Trasa viedla z autobusovej stanice v KNM po modrej TZ na vrchol Tábor 697,4 mnm k rozhľadni. Zo stanice nás odchádzalo okolo 60-70 účastníkov. Bolo krásne počasie a výhľady.

primatorsky vystup tabor 002

Robíme malé zástavky (občerstvovačky) a tešíme sa z krásnych výhľadov na krásnu kysuckú kotlinu a dobrej nálady. Postupne všetci dochádzame na vrchol, kde primátor pripravil a zariadil oheň zo svojím manšaftom a aj občerstvenie na opekanie – špekáčiky, ale aj tekuté občerstvenie, s ktorým si uctil každého účastníka, začo mmmóóóccc ďakujeme.

primatorsky vystup tabor 015 

primatorsky vystup tabor 019 

Našiel tam aj prvé primátorské poleno ktoré tam priniesol pred rokom, ja som ho trošku vynovil a obesil na pamiatku a ako začiatok tradície primátorských polien. Potom sa primátor prihovoril s pekným teplým slovom k účastníkom a odmenil najstaršieho a najmladšieho účastníka výstupu darčekom. Postupne dochádzali aj ďalší účastníci a tak celková účasť sa vyšplhala asi na 100 účastníkov čo bol asi rekord. Ešte aj hromadná fotka a vládne tu príjemná pohoda a nálada. Postupne ako sme prichádzali tak aj odchádzame, každý po inej trase a tešíme sa aj na budúci výstup z terajším primátorom alebo s novým nástupcom ? Dúfam že dodrží tradíciu.

Teodor Bráciník
ŠKT KNM

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: