zilincan drogy 002V aute 30-ročného Michala zo Žiliny bola zaistená biela kryštalická látka. V jeho dome sa potom našla aj zelená sušina.

V noci z piatka 13.9.2019 na sobotu 14.9.2019 vykonala polícia akciu, počas ktorej našla v Škode Octavii patriacej Žilinčanovi bielu kryštalickú látku a 2 papierové skladačky s bielou kryštalickou látkou. Po tomto náleze nasledovala domová prehliadka, ktorej výsledkom bolo nájdenie zelenej sušiny v plastovom vrecku. Všetky látky boli odoslané na kriminalistickú expertízu.

Hovorkyňa KR PZ v Žiline Jana Balogová rozpráva, aké sú predbežné výsledky zaistených látok: "Podľa predbežných výsledkov kriminalistickej expertízy zaistené množstvo kryštalickej látky zodpovedá minimálne 80 bežným jednotlivým dávkam drogy a zaistená zelená sušina zodpovedá minimálne dvom bežným jednotlivým dávkam drogy."

30-ročný Michal je vyšetrovateľom Okresného zastupiteľstva PZ v Žiline obvinený z viacerých zločinov - z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a následného obchodovania s nimi.

Vyšetrovateľ spracoval aj podnet na vzatie obvineného do väzby.

Autor: redakcia
Foto: KR PZ v Žiline

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: