bikesharing zborovBikesharing sa spustil včera 15.6.2021, bicykle môžete použiť na území Zborova a Krásna.

Bikesharing je už aj v Zborove nad Bystricou, spustil sa včera 15.6.2021. Odstavené miesto pre bicykle bude na parkovisku pri kostole, môžete ich použiť len v rámci katastrálnych území Zborov nad Bystricou a Krásno nad Kysucou.

Využite 60 minút zdarma

V rámci spustenia bikesharingu môžete využiť kupón na 60 minút bicyklovania zdarma. Použitím kupónu Y6NEU6, ktorý po zadaní do aplikácie ANTIK SmartWay v časti voucher, „nabije“ 60 minút bicyklovania. Samozrejme je potrebné, aby ste sa pred tým normálne registrovali. Tento kupón bude možné využiť až do 30.06.2021 a vždy iba raz na jednu registráciu.

Ako funguje bikesharing

Pre používanie bikesharingu si musíte stiahnuť do mobilného telefónu aplikáciu Antik SmartWay. Pre telefóny s operačným systémom Android je tu:play.google.com Pre Iphone je tu: apps.apple.com

Voľný bicykel nájdete prostredníctvom mapy v aplikácii. Pri samotnej výpožičke prostredníctvom aplikácie si načítate QR kód, ten odomkne zámok bicykla. Po vašej jazde, zámok manuálne uzamknete, a tým sa skončí minútová tarifikácia. Aby ste si boli istí, že sa vám podarilo zámok zamknúť a neplatíte za jazdu ďalej, zariadenie pípne a informáciu uvidíte aj v mobile. Podmienkou využívania služby je bicykel po skončení jazdy odparkovať na vhodnom viditeľnom mieste, aby nezavadzal na chodníku alebo neblokoval cestu, nikdy nie na súkromnom pozemku. Prostredníctvom aplikácie môžete napríklad nahlásiť poruchu bicykla, zistíte tu zoznam svojich jázd a stav svojho konta.

Cenník

  • Mesačné bicyklovanie - jazdíte 30 dní s max. limitom 30 min. denne. Po presiahnutí denného limitu hradíte 1 € na hodinu s minútovou tarifikáciou. Vhodný balík pre častejšie využívanie bez potreby platby po každej jazde. ANTIK klienti jazdia dvakrát dlhšie. Cena je 5 € za mesiac.
  • Bicyklovanie na celú sezónu - jazdite kedykoľvek a neriešte platby po každej jazde s max. limitom 1 hod. denne. Po presiahnutí denného limitu hradíte 1 € za hodinu s minútovou tarifikáciou. ANTIK klienti jazdia dvakrát dlhšie. Cena za balík je 30 € na celú sezónu.

Jazdím, potom platím - jazdíte ihneď a platíte z Vašej AntikPay peňaženky, ktorú si neustále dobíjate podľa potreby. Minimálny kredit je 10 €. Služba je spoplatnená minútovou tarifikáciou. Cena za 1 hodinu je 1 euro.

Chcete vedieť viac? Navštívte webovú stránku www.verejnybicykel.sk.

autor: redakcia
zdroj: zborovnadbystricou.sk

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: