zakopecka cezpolna 20 tka 05V sobotu 7. septembra 2019 sa uskutočnil nultý ročník amatérskeho behu Zakopecká cezpoľná 20-tka v celkovej dĺžke 20 700 m, ktorý organizovala Obec Zákopčie.

Behu sa zúčastnilo 40 pretekárov.

vitazi

V kategórii mužov s časom 1:25:07 dobehol ako prvý Štefan Štefina, na 2. mieste skončil Ján Jurčík (1:25:36) a 3. miesto obsadil Michal Mikula (1:32:30).

vitazky kategoria zeny
Z kategórie žien bola najlepšou Danka Vorková s výsledným časom 1:44:42 pred Ivanou Gajdošíkovou (1:45:41) a na 3. mieste sa umiestnila Denisa Zemaníková (1:51:00).

najlepsi zakopcan

V kategórii najlepší Zákopčan s časom 1:55:44 dobehol do cieľa Matúš Olešňaník.


najstarsi zakopcanNajstarším pretekárom bol Anton Šuška najmladsi zakopcanNajmladším účastníkom behu Tomáš Valárik

Obec Zákopčie zároveň ďakuje všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii a zabezpečovali bezproblémový priebeh celého podujatia a to: hlavnému sponzorovi Šurík s.r.o - stavebná spoločnosť, sponzorom: Autoprofit Čadca s.r.o., Vilija - Kysucké pekárne a.s., Novatech s.r.o. Čadca, Mišmax s.r.o Zákopčie, Bukov - veľkoobchod ovocie zelenina, Hotel Severka Zákopčie, Poľovnícka spoločnosť Zákopčie,

Mediálnym partnerom:
MojeKysuce.sk, InfoZákopčie
Zvlásť poďakovanie patrí zdravotníkom z K-9 TRAINING CENTER Žilina, Dobrovoľnému hasičskému zboru Zákopčie - Ústredie a Dobrovoľnému hasičskému zboru Zákopčie - Tarabov.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: