rychlost vodiciPolícia zaznamenala vodiča, ktorý v smere od Žiliny do Kysuckého Nového Mesta prekročil rýchlosť až o 65 km / h.

Vodiči na cestách nemajú zábrany a zdá sa, že prekročenie rýchlosti je už akýmsi štandardom. Najnovšími prípadmi sú dvaja vodiči. 43-ročný šofér išiel na ceste 1/11 v smere od Žiliny do Kysuckého Nového Mesta rýchlosťou 155 km / h. Maximálna povolená rýchlosť tu je 90 km/h, takže rýchlosť prekročil o neuveriteľných 65km / h.

Policajti zaznamenali aj vodiča v Rakovej: "27-ročný vodič prekročil rýchlosť o 60km/h, keď v obci Raková išiel rýchlosťou 110 km / h," uvádza polícia na sociálnej sieti.

 rychlost vodici 1

 rychlost vodici 2

Polícia upozorňuje aj na zákaz jazdy pod vplyvom alkoholu

Polícia neustále apeluje aj na to, aby vodiči nejazdili nejazdili pod vplyvom alkoholu a neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. V 38. týždni zaevidovali  na cestách v kraji celkom 29 podgurážených vodičov.

"Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 9 nafúkalo nad 1 promile a 6 vodičov pod 1 promile. Kontrolám sa nevyhli ani nemotoroví účastníci, tentokrát 10 cyklistom policajti namerali pozitívnu dychovú skúšku. 3 vodiči spôsobili dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu. 1 vodič sa odmietol podrobiť dychovej skúške," informuje kpt. Mgr. JUDr. Nikola Kačkovič, hovorkyňa KR PZ v Žiline.

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: