odstranenie graffiti cadca cleanex 004Náš server mojeKysuce.sk sa dlhodobo venuje problematike verejných priestorov. Taktiež pôsobíme v Čadci, meste, na ktoré padá veľká miera kritiky. Nechceme len kritizovať, ale ponúknuť ľudom a firmám možnosť prispieť k zmene k lepšiemu.

Nedávno ste sa na našich stránkach mohli dočítať o pripravovanom krátkom filme kysuckých študentov. Aby sa mohlo filmovanie uskutočniť, bolo potrebné vyčistiť graffitmi počmáranú a roky neudržiavanú stenu za sochou na sídlisku Žarec.

Odstránenie takto poškodených stien a objektov je veľmi náročné, pretože je potrebná niekoľko vrstvová  chemická očista a následné spláchnutie tlakovým prístrojom, čo si vyžaduje zložité technické vybavenie .
Zamestnanci firmy Cleanex, ktorá celé čistenie bezplatne zrealizovala, strávili pri odstraňovaní nečistôt celý deň. Dúfame len, že táto aktivita nevyjde nazmar a stena ostane ešte dlhé roky pekne čistá.


Veríme, že sa k tejto aktivite pridajú aj ďalší ľudia a urobia niečo pekné pre svoje mesto. Nemusí to byť zložitá práca, stačí aj vyzbierať smeti, vysadiť kvietky, alebo niečo podobné.  Krok za krokom premeníme mesto na miesto, kde je radosť žiť.

 

Už zajtra zverejníme ďalšiu akceptovanú výzvu Čadca Krok za krokom, nechajte sa prekvapiť o čo pôjde. Ak sa chcete pripojiť, napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. svoj príspevok na pozitívnu zmenu. Ak už ste Čadcu zmenili k lepšiemu, môžete príspevok zaslať na rovnakú adresu, radi ho zverejníme. Prípadne sa pridajte cez Instagram či Facebook NEZABUDNITE použiť hashtag #mojekysuce #vyzvakrokzakrokom.

Ešte raz ďakujeme spoločnosti Cleanex za tip a prvý pozitívny krok na zlepšenie verejných priestorov v Čadci.

#mojekysuce #vyzvakrokzakrokom

odstranenie graffiti cadca cleanex 006

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: