turzovka stavba socialne zariadenie 006Dlhoočakávaná výstavba sociálneho zariadenia na Vyšnom konci v Turzovke je už v plnom prúde.

"V uplynulých dňoch sa na zariadení sociálnych služieb zrealizovala najdôležitejšia časť stavby a to je založenie stavby a jej zaizolovanie. Robia sa prípojky inžinierskych sietí. Najdôležitejšia je aj preto, že tieto konštrukčné celky už budú zakryté a neodkontrolovateľné. Zasypaná je aj výťahová šachta a betónuje sa základová doska,“ povedal Ing. Ján Červeník vedúci úseku výstavby a rozvoja mesta Turzovka.

Mesto Turzovka získalo na výstavbu nenávratný finančný príspevok v sume viac ako 1 250 000 €. Stavebnej firme praje aj pekné jesenné počasie a tak práce napredujú podľa plánu.

Opatrovateľská služba aj denné centrum

Do konca roka 2021 je v pláne hrubá stavba. V zimných mesiacoch sa bude realizovať vnútorná elektroinštalácia. „Projekt spĺňa všetky kritéria a vyhlášky pre ZŤP osoby a je realizovaný tak, aby v budúcnosti mohla byť zhotovená prístavba, alebo aj nadstavba objektu,“ dodal Ján Červeník.

turzovka socialne zariadenie stavba v

Vo vybudovanom zariadení sa bude poskytovať opatrovateľská služba, denné centrum, jedáleň a podporné služby práčovňa a odľahčovacia služba.

autor: redakcia
foto: mesto Turzovka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: