kniha kysuce 03Práve vychádza nová kniha plná nádherných ilustrácií. Autormi sú Peter Kolembus a Erika Kojšová Sýkorová. Ilustrácie sú dielom Milana Pavlíka, spoluautorsky ich dotvoril Tibor Paštrnák. Kniha má názov Kysucké dračie a iné príbehy.

Kniha vznikala takmer rok. Obsahuje 19 príbehov, ktoré sú navzájom pospájané do štyroch samostatných dielov. Ako celok tvorí kniha príbeh mladého valacha - Kysučana Mila, ktorý zažije putovaním po Kysuciach mnoho nevšedných zážitkov. Hoci sú v knihe bytosti ako víly, draci, či obor, samotný dej sa dotýka života na Kysuciach v dobe, keď po našom kraji chodilo mnoho zbojníkov vrátane slávneho Jura. V ďalšej časti dej zachytáva príbehy malej Milotky, ktorá má tiež dobrodružnú myseľ.

kniha kysuce v

Kniha je zaujímavým putovaním od rodného Zborova, Krásna, Starej a Novej Bystrice, Oščadnici, Čadci, Dunajova, Čierneho či Vysokej alebo Korni. Zájdu však aj napríklad do Terchovej a ďalšieho okolia.

Napínavé putovanie po kraji

Korektúry knihy robil známy kysucký spisovateľ Ladislav Hrubý, ktorý napísal aj predslov. V ňom uvádza: „Kysucké dračie a iné príbehy sú napínavým, až dobrodružným putovaním po našom kraji, bohatom na folklór a tradície. Dôležitý je v nich humor.

Autori príbehov Peter Kolembus a Erika Kojšová Sýkorová sú kreatívni ľudia s bohatou fantáziou a so schopnosťou vytvoriť dej so zaujímavými zápletkami."


Peter kolembus kniha

Podobne sa o knihe vyjadril Ján Podmanický, ktorý okrem iného uviedol: „Kysucké dračie a iné príbehy sú napínavým, až dobrodružným putovaním po našom kraji, bohatom na folklór a tradície. Dôležitý je v nich humor."

Neodmysliteľnou súčasťou knihy sú ilustrácie

Tie sú dielom výborného kysuckého výtvarníka Milana Pavlíka, ktoré spoluautorsky dotvoril Tibor Paštrnák. Tibor Paštrnák sa postaral aj o spracovanie knihy.

kniha kysuce v3

Vydavateľom je spoločnosť CB Media, ktorá prevádzkuje aj náš regionálny server mojekysuce.sk. Peter Kolembus týmto ďakuje všetkým, ktorí boli pri vydaní knihy nápomocní a tiež sponzorom. Kniha má viac ako 140 strán, je plnofarebná s viac ako 20-timi nádhernými ilustráciami. Môže byť výborným vianočným darčekom. Je určená pre deti ale aj dospelých.

Objednajte si knihu

Priatelia, veríme že vás kniha poteší a stane sa súčasťou vašej knižnice.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: