kroj sutazNetradičná kampaň je spojená so súťažou o krojové košele.

Na viacerých miestach na Kysuciach ste si mohli všimnúť billboardy s textom „Kysucký kroj môže byť tvoj.“ O čo ide?

Navštívte kysucké osady

OCR Kysuce stojí za kampaňou, ktorá má za cieľ prilákať návštevníkov do kysuckých osád a chotárov ako hlavného turistického cieľa regiónu.

„Kampaň nadväzuje na prezentáciu kysuckého regiónu ako kraja osád, v ktorých ľudia kedysi žili a dnes ich mnohí využívajú na oddych. Najdôležitejším bohatstvom nášho regiónu je pritom krásna príroda. Hľadali sme možnosť, ako prepojiť tieto miesta a zároveň ich propagovať a tak vznikol nápad na realizáciu súťaže o tradičné kroje,“ uvádza Matej Šimášek, riaditeľ OCR Kysuce.

"Ide o osady, ktoré sú roztrúsené po celých Kysuciach a sú veľmi zaujímavé tak z pohľadu architektúry, ako aj s ohľadom na prírodné scenérie, ktoré ponúkajú."

Kampaňou chce OCR Kysuce prilákať nielen návštevníkov z iných častí Slovenska a zahraničia, ale je určená aj Kysučanom. Okrem propagácie na sociálnych sieťach pridalo OCR Kysuce aj billboardovú kampaň, ktorej hlavnou tvárou je známa Kysučanka a hudobníčka Lenka Bacmaňáková. Druhou tvárou je starosta obce Vysoká nad Kysucou Anton Varecha.

sutaz kysucky kroj

Vyhrajte krojovú košeľu

Netradičná kampaň je robená formou súťaže, v ktorej je možné vyhrať 30 krojových košieľ  - pre muža alebo ženu s možnosťou výberu veľkosti (S, M, L, XL), 5 x Turistický atlas Slovenska, 5 x propagačný balíček.

sutaz kroj 05Pravidlá sú jednoduché:

1. Navštívte aspoň 5 osád z výberu najkrajších osád na Kysuciach
2. Odfoťte osady, ideálne je urobiť záber s infotabuľou
3. Vyplňte formulár na webe www.regionkysuce.sk
4. To je všetko. Fotografie môžete zazdieľať na sociálnej sieti Facebook a označíte ich hashtagom #kysuckykroj alebo #regionkysuce

Súťaž trvá do 15. 10. 2022 (vrátane).
Vyhodnotenie súťaže do konca októbra na webe www.regionkysuce.sk

slovakia travel logologo ministerstvo dopravy

Autor: redakcia
Foto: Jaroslav Cabadaj

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: