zachranari vrtulnikVrtuľníková záchranná služba informovala, že krátko popoludní došlo k dopravnej nehode osobného motorového vozidla v Skalitom v smere na obec Čierne.

 

Lekár bol priamo k miestu nehody z paluby vysadený pomocou lanovej techniky.

Záchranári informujú: 

„Osobné motorové vozidlo, v ktorom sa nachádzali dve osoby, skončilo prevrátené mimo vozovky. Lekár leteckých záchranárov si do svojej starostlivosti prevzal ťažšie zranenú, 46-ročnú spolujazdkyňu, ktorá bola pri vedomí, so záchranármi komunikovala. Utrpela poranenie hrudníka, predkolenia, podozrenie na zlomeninu hornej končatiny a ďalšie povrchové poranenia po tele. Pacientka bola po poskytnutí primárneho ošetrenia preložená do transportného saku a pripravená na evakuáciu z miesta pomocou palubného navijaka. Počas medzipristátia na futbalovom ihrisku ju záchranári preložili na palubu, doplnili ďalšiu liečbu a letecky transportovali do úrazovej ambulancie Fakultnej nemocnice v Žiline. Vodič ostal v starostlivosti pozemných záchranárov.“ - uvádza sa v správe leteckých záchranárov

Aktualizácia: 
Oprava - nehoda sa udiala v susediacej obci Čierne. Hasiči informovali:  Vozidlo narazilo do kovovej konštrukcie pri ceste. V havarovanom vozidle sa v tom čase viezli dve osoby, z ktorých jednu museli vyslobodzovať hasiči. Ľahšie zranená osoba bola opatere záchrannej zdravotnej služby, druhá bola odvezená záchranárskym vrtuľníkom. Štátna cesta č. I/12 v katastri obce Čierne bola z dôvodu pristávania vrtuľníka uzavretá v oboch smeroch.

Autor: redakcia
foto: ATE , HaZZ

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: