Poznáme kompletné výsledky volieb v mestách a obciach v okrese Čadca.
Vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa konali v sobotu 30.9.2023 vyhrala v okrese Čadca suverénne strana SMER - sociálna demokracia, získala 18 937 hlasov. Na druhom mieste je strana HLAS - sociálna demokracia s počtom hlasov 9 668. Tretie skončilo Progresívne Slovensko s počtom 5 081 hlasov.
Výsledky v okrese Čadca
- SMER - SD | 38,21 %
- HLAS - SD | 19,50 %
- PS | 10,25 %
- SNS | 7,45 %
- REPUBLIKA | 6,05 %
- KDH | 5,26 %
- OĽANO A PRIATELIA, KÚ a ZA ĽUDÍ | 5,15 %
- SaS | 3,45 %
- Demokrati | 1,55 %
- SME RODINA | 1,35 %
Výsledky v mestách a obciach v okrese Čadca
Čadca
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
4 249 |
34,58 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
2 387 |
19,43 |
|
Progresívne Slovensko |
1 465 |
11,92 |
|
Slovenská národná strana |
983 |
8,00 |
|
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ |
750 |
6,10 |
Čierne
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
958 |
38,35 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
547 |
21,89 |
|
Progresívne Slovensko |
233 |
9,32 |
|
Slovenská národná strana |
175 |
7,00 |
|
REPUBLIKA |
166 |
6,64 |
Dlhá nad Kysucou
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
151 |
48,08 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
35 |
11,14 |
|
Progresívne Slovensko |
30 |
9,55 |
|
REPUBLIKA |
25 |
7,96 |
|
Slovenská národná strana |
19 |
6,05 |
Dunajov
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
253 |
41,33 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
118 |
19,28 |
|
Progresívne Slovensko |
72 |
11,76 |
|
REPUBLIKA |
47 |
7,67 |
|
Slovenská národná strana |
35 |
5,71 |
Klokočov
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
501 |
41,16 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
353 |
29,00 |
|
Progresívne Slovensko |
103 |
8,46 |
|
REPUBLIKA |
61 |
5,01 |
|
Slovenská národná strana |
51 |
4,19 |
Klubina
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
175 |
46,66 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
53 |
14,13 |
|
REPUBLIKA |
35 |
9,33 |
|
Slovenská národná strana |
33 |
8,80 |
|
Progresívne Slovensko |
22 |
5,86 |
Korňa
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
422 |
37,77 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
220 |
19,69 |
|
Progresívne Slovensko |
94 |
8,41 |
|
REPUBLIKA |
70 |
6,26 |
|
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ |
62 |
5,55 |
Krásno nad Kysucou
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
1 522 |
39,82 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
637 |
16,66 |
|
Slovenská národná strana |
349 |
9,13 |
|
Progresívne Slovensko |
344 |
9,00 |
|
REPUBLIKA |
241 |
6,30 |
Makov
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
348 |
30,79 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
210 |
18,58 |
|
Progresívne Slovensko |
206 |
18,23 |
|
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ |
83 |
7,34 |
|
Sloboda a Solidarita |
72 |
6,37 |
Nová Bystrica
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
702 |
47,24 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
222 |
14,93 |
|
REPUBLIKA |
151 |
10,16 |
|
Slovenská národná strana |
105 |
7,06 |
|
Progresívne Slovensko |
102 |
6,86 |
Olešná
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
454 |
40,35 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
219 |
19,46 |
|
Progresívne Slovensko |
98 |
8,71 |
|
Slovenská národná strana |
80 |
7,11 |
|
REPUBLIKA |
67 |
5,95 |
Oščadnica
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
1224 |
35,60 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
549 |
15,96 |
|
Progresívne Slovensko |
410 |
11,92 |
|
Slovenská národná strana |
383 |
11,14 |
|
Kresťanskodemokratické hnutie |
222 |
6,45 |
Podvysoká
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
297 |
38,17 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
151 |
19,40 |
|
Progresívne Slovensko |
81 |
10,41 |
|
Slovenská národná strana |
80 |
10,28 |
|
REPUBLIKA |
48 |
6,16 |
Radôstka
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
282 |
53,81 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
65 |
12,40 |
|
Slovenská národná strana |
36 |
6,87 |
|
REPUBLIKA |
33 |
6,29 |
|
Progresívne Slovensko |
30 |
5,72 |
Raková
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
1012 |
32,40 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
614 |
19,66 |
|
Progresívne Slovensko |
400 |
12,80 |
|
Kresťanskodemokratické hnutie |
280 |
8,96 |
|
Slovenská národná strana |
218 |
6,98 |
Skalité
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
1107 |
37,69 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
784 |
26,69 |
|
Progresívne Slovensko |
231 |
7,86 |
|
Kresťanskodemokratické hnutie |
181 |
6,16 |
|
Slovenská národná strana |
178 |
6,06 |
Stará Bystrica
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
934 |
53,70 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
167 |
9,60 |
|
Progresívne Slovensko |
155 |
8,91 |
|
Slovenská národná strana |
114 |
6,55 |
|
Kresťanskodemokratické hnutie |
107 |
6,15 |
Staškov
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
635 |
40,88 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
328 |
21,12 |
|
Slovenská národná strana |
136 |
8,75 |
|
Progresívne Slovensko |
121 |
8,75 |
|
REPUBLIKA |
78 |
5,02 |
Svrčinovec
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
695 |
37,00 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
438 |
23,32 |
|
Progresívne Slovensko |
185 |
9,85 |
|
Slovenská národná strana |
140 |
7,45 |
|
REPUBLIKA |
95 |
5,05 |
Turzovka
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Podiel platných hlasov v % |
|
SMER - sociálna demokracia |
1541 |
39,02 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
819 |
20,73 |
|
Progresívne Slovensko |
413 |
10,45 |
|
REPUBLIKA |
271 |
6,86 |
|
Slovenská národná strana |
260 |
6,58 |
Vysoká nad Kysucou
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Počet platných hlasov |
|
SMER - sociálna demokracia |
502 |
35,70 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
364 |
25,88 |
|
Progresívne Slovensko |
138 |
9,81 |
|
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ |
97 |
6,89 |
|
REPUBLIKA |
81 |
5,76 |
Zákopčie
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Počet platných hlasov |
|
SMER - sociálna demokracia |
387 |
40,56 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
150 |
15,72 |
|
REPUBLIKA |
82 |
8,59 |
|
OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ |
70 |
7,33 |
|
Progresívne Slovensko |
66 |
6,91 |
Zborov nad Bystricou
|
Názov politického subjektu |
Počet platných hlasov |
Počet platných hlasov |
|
SMER - sociálna demokracia |
586 |
45,04 |
|
HLAS - sociálna demokracia |
238 |
18,29 |
|
REPUBLIKA |
110 |
8,45 |
|
Slovenská národná strana |
94 |
7,22 |
|
Progresívne Slovensko |
82 |
6,30 |
- Podrobnejšie výsledky na stiahnutie >>
- Na Kysuciach s náskokom vyhral voľby Smer. Pozrite si výsledky volieb
autor: redakcia
foto: archív mesta Krásno nad Kysucou