nehoda zakopcieVodič z doposiaľ presne nezistených príčin pri prechádzaní miernej pravotočivej zákruty prešiel s vozidlom do protismeru a narazil do nákladného motorového vozidla Iveco.

Dopravná nehoda sa stala v pondelok 20. februára v čase okolo 14.55 hod. na miestnej komunikácii v obci Zákopčie. Spôsobil ju 53-ročný vodič, ktorý viedol osobné motorové vozidlo Volkswagen.

"Následne z doposiaľ presne nezistených príčin pri prechádzaní miernej pravotočivej zákruty prešiel s vozidlom  do protismeru, kde narazil do nákladného  motorového vozidla Iveco, ktoré viedol 51-ročný vodič. Po dopravnej nehode sa vodič motorového  vozidla Volkswagen podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,33 mg/l (2,77 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. U druhého vodiča alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo," informuje mjr. Mgr. Gabriela Kremeňová.

nehoda zakopcie2

nehoda zakopcie3

Polícia ďalej uvádza, že v súvislosti s touto udalosťou už 53-ročný vodič čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: