alkohol za volantomPolícia vodiča zastavila v sobotu 2. novembra 2019 v ranných hodinách, dychová skúška mala výsledok 1,92 promile.

Polícia vo zvýšenej miere dohliadala na bezpečnosť na cestách počas sviatočného predĺženého víkendu. Aj minuloročný dušičkový víkend sa ukázalo, že na cesty vo veľkom počte vyrážajú podgurážení vodiči a kontroly preto boli nevyhnutné.

V sobotu 2. novembra 2019 na cesty vyrazil 45-ročný vodič, ktorý si pred jazdou vypil. Ako nás informovala hovorkyňa OR PZ v Žiline Jana Balogová, polícia vodiča zastavila v ranných hodinách a podrobila ho dychovej skúške s pozitívnym výsledkom: "45 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,92 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,92 promile." Polícia vodiča VW Tiguan zastavila v Čadci, časti Podzávoz.

Vodič nanešťastie nebol jediným, ktorý za volant sadol v podnapitom stave. Počas 44. týždňa polícia zaevidovala celkom 29 podgurážených vodičov v Žilinskom kraji. Nad 1 promile nafúkalo celkovo 16 vodičov motorových vozidiel, výsledok pod 1 promile mali šiesti vodiči. Dopravnú nehodu spôsobil jeden vodič motorového vozidla, ktorý bol taktiež v podguráženom stave. Jana Balogová hovorí, že sa kontrolám nevyhli ani cyklisti - až šiesti z nich mali pozitívny výsledok dychovej skúšky.

foto: pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: