policajne autoPočas bežnej kontroly tovaru v dopravných prostriedkoch odhalili príslušníci finančnej správy vodiča, ktorý nemal pri sebe doklady.

Na bývalom hraničnom priechode na Kysuciach zastavili žilinskí príslušníci finančnej správy vozidlo s dvojčlennou posádkou. Udialo sa tak pri bežnej kontrole tovaru v dopravných prostriedkoch a pri obhliadke zistili, že vodičovi chýbajú od vozidla doklady.

"Hliadka službukonajúcich príslušníkov finančnej správy zastavila na cestnej komunikácii vozidlo prichádzajúce z Českej republiky na Slovensko. Išli kontrolovať prepravovaný tovar. Pre stotožnenie osôb a dopravného prostriedku vyzvali posádku na predloženie dokladov. Počas kontroly 23 – ročný vodič uviedol, že občiansky preukaz stratil a doklad od vozidla nemá. Vraj si ho len požičal. V aute sa s ním viezol aj o rok starší spolujazdec," informuje Colný úrad Žilina.

Pri obhliadke vozidla si príslušníci finančnej správy všimli, že niečo nie je v poriadku. Dopravný prostriedok bol podľa nálepky kontroly originality registrovaný v SR a evidenčné čísla české. Na doriešenie prípadu privolali príslušníkov PZ.

autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: