vysoka stromcekVianočný stromček nemajú len v centre obce, ale aj na ďalších štyroch miestach.

Súčasťou vianočnej výzdoby vo Vysokej nad Kysucou je už mnohé roky vianočný stromček. "Ten najväčší každoročne zdobí námestie v centre obce a v posledných štyroch rokoch sa stalo tradíciou, že ho obci venoval vždy niekto z jeho obyvateľov.

Tohtoročný vianočný stromček obci venovali bratia Peter a Milan Pivkovci so svojimi rodinami za čo im patrí veľké poďakovanie. Na jeho výrub, ale i umiestnenie musel byť použitý autožeriav a na svoje miesto bol umiestnený 26. novembra 2020. Tento rok ho zdobia LED žiarovky, čím obec dosiahla nie len zníženie nákladov na elektrickú energiu, ale LED žiarovky majú i dlhšiu životnosť a ich farby sú omnoho intenzívnejšie," hovorí starosta Vysokej Anton Varecha.

Okrem neho a mnohých ozdôb nájdete v obci aj ďalšie štyri stromčeky - jeden je pri farskom kostole sv. Matúša, ďalší pri filiálnom kostole Božského srdca Ježišovho vo Vyšnom Kelčove a dva „hasičské“ vianočné stromčeky vo Vyšnom Kelčove a na Nižnom Kelčove.

"Za ich každoročnú prípravu a realizáciu patrí na tomto mieste poďakovanie členom oboch dobrovoľných hasičských zborov v našej obci. I keď svetelnú výzdobu na stromčeky zabezpečuje obec Vysoká nad Kysucou to najťažšie „postaviť“ vianočný stromček vždy zvládnu dobrovoľní hasiči.

Nech sa akokoľvek Vianoce zmenili v priebehu vekov, rok od roka sú komerčnejšie. No nezabúdajme na to, že Vianoce sú jediný deň v roku, o ktorom vieme, že sa môžeme na ľudí okolo seba spoľahnúť. V tom, že budú myslieť aj na ostatných, pripomenú si tých, ktorí s nimi nie sú a mali by, spomenú si na vás aj ľudia, ktorých ste dlho nevideli a ľudia sú k sebe o niečo láskavejší. Keďže tých dní viac nie je, užime si aspoň Vianoce naplno..." uvádza Anton Varecha.

 

autor: redakcia
foto: Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: