rucne prace svrcinovec 002

Občianska iniciatíva Priatelia Svrčinovca rozbieha v obci zaujímavý projekt pre tvorivých ľudí.

rucne prace svrcinovec 003Projekt je dielom občianskej iniciatívy Priatelia Svrčinovca, jeho cieľom je vytvoriť priestor pre obyvateľov, ktorých zaujímajú ručné práce. Téma „Ručná práca ako liek“ je zvolená z jednoduchého dôvodu - žijeme v dome, kedy z materiálnych statkov môžeme mať skoro všetko a hneď. Tým sa však stráca radosť z ľahko dostupných vecí, ktoré zahlcujú naše príbytky. Našťastie sa v aj v súčasnej dobe ľudia radi vracajú k obyčajným ručným prácam vykonávaných tradičným či moderným spôsobom. Je to zároveň aj priestor, kde nachádzajú pokoj, slobodu, sebarealizáciu i možnosť privyrobiť si.

Za projektom stojí občianska iniciatíva Priatelia Svrčinovca. Ide o dobrovoľnícke zoskupenie osôb, ktoré ma za cieľ okrem iného rozprúdenie kultúrno-spoločenského života v obci. Má niekoľko stálych členov a pri každom projekte či téme, ktorej sa momentálne venuje motivuje a vyzýva k spolupráci všetkých obyvateľov Svrčinovca. Takýmto spôsobom vytvára komunitnú atmosféru v rámci obce.

Radi by sme na našej facebookovej stránke Priatelia Svrčinovca vo svojich príspevkoch predstavili príbehy zručných Svrčinovčanov pre potešenie i motiváciu nás všetkých. Snažíme sa v rámci obce vyhľadať občanov, ktorí sa venujú ručným prácam. O každom z nich vytvoríme krátku reportáž, v ktorej predstavia svoju prácu, svoj vlastný príbeh. V závislosti od úspešnosti projektu plánujeme ďalšie nadväzujúce akcie, ale o tom nabudúce.

autor: Jarmila Kullová
foto: Pavlína Karpitová Neslušanová

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: