policajny pesMuža podozrivého z krádeže policajti zadržali vďaka služobnému psovi.

V stredu 24. mája.2023 v skorých ranných hodinách bol krátko po krádeží zadržaný podozrivý 17 ročný mladý muž, ktorý sa mal vlámať do predajne potravín v obci Zborov nad Bystricou.

Podozrivý muž mal poškodiť sklenenú výplň dverí, vojsť do predajne a odcudziť rôzny tovar v hodnote 951,- eur. Poškodením spôsobil škodu vo výške 350,- eur. Z predajne sa dal podozrivý muž na útek.

Podľa slov hovorkyne mjr. Mgr. Gabriela Kremeňovej: "Na miesto boli vyslané policajné hliadky aj so služobným psom. Pes Skrat – Polícia Slovakia zachytil pachovú stopu a po necelom kilometri prenasledovania v sťaženom teréne podozrivého označil vyštekaním. Následne policajti muža zadržali a predviedli ho na policajný útvar. Šetrením bolo zistené, že v ten istý deň sa pokúsil vlámať aj do inej predajne potravín len o kilometer ďalej v rovnakej obci."

policajny pes2

Obvinený je 17 ročný Jozef z Čadce 

"Poverený príslušník z Obvodného oddelenia Policajného zboru Krásno nad Kysucou 17 ročného Jozefa z Čadce obvinil z prečinu krádeže v štádiu pokusu a z pokračovacieho prečinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. Zároveň bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. Ďalšie okolnosti  prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania." dodáva Gabriela Kremeňová

Autor: redakcia
Foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: